Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépész leszek? Egy-két kérdés...

Gépész leszek? Egy-két kérdés a témával kapcsolatban.

Figyelt kérdés

Több kérdésem lenne : :)

Előszöris a kérdésem hogy szerintetek melyik iskolában színvonalasabb az oktatás?SZIE- vagy OE( gondolok itt a képzés alaposságára,a diploma értékére,tanárok,vizsgák,gyakorlat, mennyire nehéz bennt maradni,kiesni stb.)

Másdoszor lenne egy olyan kérdésem hogy én most fogok végezni és a SZIE honlapján van egy pontszámíto' kalkulátor miszerint nyernék felvételt államilag támogatott képzésre(nagyjábo'lagosan kitöltöttem kb ilyen lesz az eredményem),de itt hogy megy a felvétel? HA benne vagyok a ponthatárban automatikusan bekeru''lök a szakra vagy esetleg bekerlök az államitámogatottra de pl a másik 100 v 200 embernek több pontja van akkor ők kerlnek be elöttem és akkor engem már csak a költségtérítésesre vesznek fel?

Illetve hogy mennyi esélyem van diplomát szerezni gépészmérnökin erős racionális gondolkodású,átlag 4-5ös fizikával, és egy 3-4es matekkal...?(elég neves műszaki szakközépiskolába járok)

Még annyi lenne hogy hallottam hogy esély van rá hogy az államilag támogatott képzés a felső oktatásban megfog szűnni jövőre...ennek mennyi lehet az igazságtartalma?

Köszönet előre is a válaszolo'knak ;)


2011. okt. 20. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben a SZIE-t választanám, jöttek hozzánk a bme-re pár versenyre, és szakmailag ott voltak a szeren ezek a győri srácok. A hozzáállásuk is szimpatikus volt, nincs meg bennük ez "bme-s vagyok, én vagyok az istencsászár" gondolat. A gépész karukat nem ismerem, de úgy általában a műszaki oktatás színvonalas.


A felvételi:

Mindenkit oda vehetnek csak fel, ahová jelentkezett. Ha te nem jelölsz meg költségtérítésest (jövőre önköltségest), akkor oda nem is sorolhatnak be.

Egy adott szakon van 450 férőhely. Megnézik, hogy kik jelentkeztek oda, pontszám szerint sorba rakják őket, és a felső 450 embert veszik fel. A 450. (utolsónak felvett) ember felvéltei pontja lesz a ponthatár, legyen ez 420 pont. Akinek tőle több pontja van, az nyilván előrébb is volt a rangsorban, így biztosan felvették. Innentől kezdve nincs különbség abban, hogy valakit 500 vagy 420 ponttal vettek fel, egyenrangúak.

A költségtérítéses forma ugyanígy működik, csak fogd fel egy tök más szaknak, a kettő teljesen független egymástól, oda is külön jelentkezni kell a felvételi lapon, ha nem jelentkezel rá, nem is fognak felvenni oda.


Ha a matekra rágyúrsz, akkor jó alappal indulsz majd.


Nem, nem fog megszűnni az államilag támogatott képzés a felsőoktatásban.

2011. okt. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi az infokat,amúgy a SZIE nem győri hanem gödöllői.

Tisztáztad a felvételivel kapcsolatos kérdéseimet..Köszönöm!

2011. okt. 20. 15:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, igen, összekevertem. A győri a Széchenyi István Egyetem, csak annak a kezdőbetűi is SZIE. Mindenesetre én a győriről beszéltem.

Így hülyeséget nem akarok mondani, hogy melyik válaszd, talán az óbudait.

2011. okt. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen,bocsi nem írtam oda h melyik SZIE :)
2011. okt. 21. 16:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Hagyd, én voltam a figyelmetlen, a győrinek rövidítése SZE.
2011. okt. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!