Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Azt hallottam a Zrínyi Miklós...

Azt hallottam a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem erősen protekciós iskola. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Abból indultam ki (én majd a civil szakok valamelyikére szeretnék jelentkezni), hogy habár nem magas a ponthatár, mégis kevés embert vesznek fel. Akinek van katona ismerőse, családtagja, nagyobb eséllyel indul?
2010. júl. 22. 02:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Van a családomban olyan ember, aki talán így tudna segíteni, de nagyon nem szeretem az ilyesmit... Jobban szeretnék önerőből bejutni. Nyugtassatok meg, hogy csak azért alacsony a ponthatár, mert kevesen jelentkeznek...:)
2010. júl. 22. 02:20
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, összeszedettebben kellett volna leírnom, de folyton eszembe jutnak új kérdések:D Mit gondoltok, ha valaki közlekedésmérnöki szakra megy, annak később van esélye elhelyezkedni? Előre is köszönöm!:)
2010. júl. 22. 02:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezt az ökörséget honnan szedted? Pontszámok alapján veszik fel az embert ott, ahol nincs szakmai alaklamassági vagy hasonló, és a pontszámot nem a protekció alakítja. Vagy szerinted hogyan vesznek fel egy protekcióval rendelkező emebrt, akinek kicsivel kevesebb pontszáma van, mint neked?
2010. júl. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ökörség.Kemény hely,de azért be lehet jutni,még keményebb bennmaradni.

Én is oda szerettem volna menni,de nem akartam,hogy el kelljen adni a lakásunkat:)

2010. júl. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem közlekedésmérnöknek lenni azért nem egy éhenhalós szakma...Meg mindenhol kapsz annyit fizetésnek, hogy ne halj éhen (feltéve, hogy magadnak kell a pénz és nem kell eltartani még férjet/feleséget, meg 1-2 gyereket).
2010. júl. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még annyit, hogy habár nagyon alacsony a ponthatár, mégis kevés embert vesznek fel. Hol a buktató? Valakinek van erre ötlete?
2010. júl. 22. 13:37
 7/11 anonim ***** válasza:
Hol?Hát szerintem ott,hogy nincs nagy szükség arra,hogy évente 1000 nemzetbiztonságis vagy biztonság és védelempolitikás jöjjön ki az egyetemről.Szerintem ez valahol korrekt is.Minek vennének fel többet,ha ennyire van szükség?A többi helyről kijön évente 500 magyartanár aztán lesnek,hogy nem kapnak munkát.
2010. júl. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért nem olyan alacsony oda a ponthatár...

Egyb.azért sztem mert az alkalmasságin már a jelentkezők nagy része kiesik.Meg a pszichologiai vizsgálaton.Az egyik ismerősöm volt és mondta,hogy kb. a jelentkezettek fele ment át rajta.

2010. júl. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen,szerintem sem olyan alacsony az a 385 pont.Ráadásul úgy,hogy csak fizetős indul belőle.Vagy ez már megszűnt?Van most már támogatott forma is?Régebben nem volt.
2010. júl. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, most már van államilag támogatott is.
2010. júl. 22. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!