Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik főiskolát a legjobb/leg...

Melyik főiskolát a legjobb/legkorrektebb?

Figyelt kérdés

Mindig is érdekelt a pszichológia.

Az emberi kapcsolatok milyensége, ki - hogy és miért látja úgy a világot ahogy, jó tanács adó valamint hallgatóság vagyok, szeretek az embereknek segíteni valamint látni azt, hogy puszta beszélgetések által saját maguk ismerik fel a problémát és jönnek rá a megoldásra.


Szerintem az emberi természet egy csodálatos dolog és ennek közelebbről való megismerését/tanulmányozását és elsajátítását szeretném megvalósítani.


32 éves nő vagyok, soha életemben nem gondolkoztam azon, hogy főiskolát kezdjek s nem azért, mert ne érdekelne a téma, hanem mert nem mertem ezen elgondolkozni és meglépni, most eljött az ideje.


Szeretnék elkezdeni egy főiskolát, pszichológia szakon és ehhez kérnék segítséget.

Budapesten TI melyik fősulit ajánlanátok, ami jónak véltek/gondoltok?


Legyetek szívesek segítsetek nekem pár jó tanáccsal.


Nagyon köszönöm: Egy lelkes örökké tanuló



2020. jan. 20. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért fontos, hogy főiskola legyen? Egyébként ebben a témában ELTE.
2020. jan. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bár a főiskola se könnyű, de az egyetem még húzósabb. Ez az egyik oka. A másik, mert család és munka mellett a fősulit el tudnám végezni és mert életvitelemből és a magán életi elfoglaltságaim miatt erre lenne kapacitásom.


Szerintem ezt meg lehet érteni :)


Az egyetemhez azért komolyabb tudás kell, mint egy főiskolához, ezzel nem azt mondom, hogy a főiskolán akkor laza minden, mert nem, de tény: van különbség.

2020. jan. 20. 13:50
 3/5 A kérdező kommentje:
Annyit még szeretnék hozzáfűzni az előző mondandómhoz, hogy nem kifogásokat szeretnék gyártani, miért nem ez s miért az, nem is akarok különbségeket tenni, mert értelmetlen, de tény: nekem a legjobb a fősuli lenne és szimpatikusabb is. Ha ez valamit számít, köszönöm :)
2020. jan. 20. 13:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Azzal számolj, hogy (főleg az új 2019-es törvénymódosítás miatt) legalább 7 évig kell tanulnod, hogy egyáltalán a szakma közelébe engedjenek... Szóval ez nem fősuli lesz, hanem egy alapszak, egy mesterszak és egy szakirányú továbbképzés, ami tetszőlegesen 2-4 év pluszban.
2020. jan. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
De már nincsen olyan hogy főiskola és egyetem.... csak névben. A bolognai rendszer bevezetése óta nagyjából ugyanazt oktatják mindenhol. Persze a régi, nagy múltú egyetemek ma is a legjobbak, mert ott vannak a legjobb oktatók, és általában ezek is a legnehezebbek. De már nincs különbség főiskola és egyetem között.
2020. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!