Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem bekerülni más...

Van esélyem bekerülni más szakirányú msc-re?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A helyzetem a következő: jelenleg gyógytornászként tanulok az egyik egyetemen, de a végzést követően szeretnék mscre menni, viszont nem teljesen szakirányban. A tanulmányaim alatt felkeltette az érdeklődésemet a genetika és szeretnék ilyen irányba msc-t végezni. Jelenleg ahogy nézem biológia szakon specializációként érhető el, vagy a Debreceni Egyetemen van kifejezetten molekuláris biológia msc, ami megadná a lehetőséget, hogy ezzel foglalkozzak. Vajon el tudnék-e ismertetni annyi kreditet, hogy legyen esélyem bármelyikre bekerülni? Vagy inkább engedjem el, nem érdemes vesződni vele?

2020. jan. 20. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tartom valószínűnek, bár nemtudom. Alapból kèt teljesen különböző területről van szó, az egyik egészségügyi, a másik pedig természettudományi. Ahhoz, hogy biológia alapszak nélkül mehess molekuláris biológia msc-re, ezek a feltételek kellenek:


“A mesterképzésbe való belépéshez a korábbi tanulmányokból szükséges minimális kreditek száma 100 kredit az alábbi területekről:


matematika területéről legalább 6 kredit,


informatika területéről legalább 6 kredit,


fizika területéről legalább 4 kredit,


kémia területéről legalább 20 kredit,


biológia területéről legalább 60 kredit.”

2020. jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is megtaláltam és hasonló következtetésre jutottam - bár bosszantó, hogy a mol. biosz msc szakleírása elején elhúzzák az ember előtt a mézes madzagot, hogy a meghatározott kreditek teljesítésével figyelembe veszik az orvos- és egészségtudományi alapszakokat, pedig az összesnél a kreditek javarésze nem természet-, hanem egészségtudományból jön (a felvi alapján), úgyhogy igazából ez bizonytalanított el, hogy vajon mit lehet elfogadtatni valójában.
2020. jan. 20. 20:07
 3/3 anonim ***** válasza:
TO-n kérdezd meg.
2020. jan. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!