Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Erősen gondolkozom a szülésznő...

Erősen gondolkozom a szülésznői pályán, mivel úgy gonfolom, hogy az orvosira nem tudnák egykönnyen bekerülni. Egy szülésznő tulajdonképpen mit csinál?

Figyelt kérdés
2020. jan. 14. 18:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szülőszobán dolgoztam.

12 órás folyamatos műszak.6-18, 18-6.

Folyamatosan toppon kell lenni szellemileg, mert a vajúdást nyomon kell követni. Azaz fájások gyakorisága, hossza, magzati szívhang 15 percenkénti figyelése, vérnyomásmérés, hőmérés 2 óránként, az orvos altal elrendelt gyógyszerek beadása, infúzió bekötése, szülésvezetés, újszülött ellátása, lepényi szak levezetése, az orvosnak asszisztencia a gátvarráshoz, ha a szülés császárral fejeződik be, akkor a műtőben lapocok tartása, míg kiemelik a magzatot.

A szülés után 2 óráig az anya megfigyelése, vérnyomás, hőmérséklet, méh állapota, gátseb, gyermekágyi folyás. Önálló döntés meéhösszehúzó injekció beadása. Ágytálba, vagy wc-n pisiltetés.

Császár után 24 órás megfigyelés. A fentiek, plusz infúzió bekötése.

Ez az ún. észlelős szülésznő feladata.

Van a felvételes szülésznő. Aki fogadja a terhest, ha nem osztályról jön, akkor kórlapot, anamnézist felvesz, szívhangot hallgat minden esetben, azonnal!

Orvosi vizsgálat utan előkészíti a szülő nőt, borotva, beöntés.

Ha elfolyt a magzatvíz, akkor csak fekve mindez, ágytálba.

Ez volt 32 éve, ma nem tudom mi a protokoll.

Leléptem az egészségügyből.

2020. jan. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!