Corvinus osztondij?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy ahhoz,hogy corvinus osztondijas maradj,legalabb 3.8-as sulyozott atlag ES 46 kreditet kell majd teljesiteni,hogy a kovetkezo 2 felevben is igenybe lehessen venni az ösztöndijat.De mivan akkor ha pl a kereskedelem es marketing kepzesen,ahol a Corvinus osztondijjal tamogatott helyek szama 90(felvi alapjan),eleri ezt az atlagot egy adott evben mondjuk 114 ember.Ilyenkor hogy fog eldolni h kikkel toltik fel a rendelkezesre allo tamogatott helyeket?

2020. jan. 21. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát eleve annyi ember van felvéve az ösztöndíjjal, amennyi hely van. Ugyanúgy ahogy most az állami támogatásos helyet, itt is kell egy bizonyos átlag ahhoz hogy megtartsd. Tehát maximum annyian jönnek szóba, amekkora keret van, ha eléred azt az átlagot/kreditszámot ami ki van tűzve akkor mindenképp meg fogod tudni tartani. És gondolom hogy akiknek nem jön össze, azoknak az ösztöndíját esetleg elérhetővé teszik a legjobb önköltségeseknek.
2020. jan. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt ertem de ha elerik az atlagot es a kreditet is mondjuk 90 de a corvinus osztondijas helyek szama csak 70 akkor ezt hogy oldajk meg?
2020. jan. 22. 00:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Most találtam ezt, talán segíthet:


[link]

2020. jan. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez úgy van hogy felvesznek X embert ösztöndíjas helyre (legyen 90), és 60-at fizetősre. Második félév után kell meglennie a 3,8-as átlagnak, ha a 90-ből 90 meghaladja a 3,8-at akkor mindenki marad a helyén. Ha 90-ből 15-en csak alatta teljesít, akkor 15 olyan önköltséges hallgató akinek az átlaga meghaladja a 3,8-at az átjelentkezhet ösztöndíjas helyre, és felcserélődik az a 15 hallgató
2020. aug. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi az off-ért, ez a 3,8-as atlag 100%? Mintha valahol 4,0-t olvastam volna
2020. aug. 28. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindkettőt írják az anyagaikban. Arról van szó, hogy a Corvinus alapítvány csak mondja a 3,8-at, (gondolom) több évnyi átlag tapasztalatai alapján. És emellett mondják, hogy azért 4,0-ra már biztos a legjobb felső hányadában van az ember.

Mivel még nem volt felülvizsgálat, majd csak a tavaszi félév végén, így nem tudhatjuk még, hogy valójában 3,8 lesz-e a határvonal. (Ha mindenki hajt a jobb eredményekért, akkor a múltbéli adatok alapján kijövő 3,8-as átlag akár kevés is lehet az új évfolyamok számára.

2021. jan. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!