Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a BME járműmérnöki...

Milyen a BME járműmérnöki alapszak vízijárművek specalizáció?

Figyelt kérdés

Matek-fizika vagy matek-informatika érettségi hozzá a jobb párosítás? Elég hozzá a matek emelt, vagy tegyek majd a másikból is?

Megéri ezt tanulni?

Milyen elhelyezkedési lehetőségeim lesznek ezzel?

A vízijárművek specializációt minden évben indítják?

Milyen a közösség?

Nők mekkora arányban járnak oda?

Nehéz?

Milyen tapasztalataid vannak vele kapcsolatban?

A hajógyártásnál vagy esetleg tengerészként könnyen el lehet helyezkedni vele?

Mennyire gyakorlatorientált? Sok "felesleges" elméletet kell bemagolni?

Mennyire szivatós?

Általában el szokták végezni csúszás nélkül?

Milyen a kollégium?



#hajó #BME #járműmérnök #specializáció #Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem #BME-KJK #Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar #vízijárművek #vízijárművek specializáció
2020. jan. 22. 10:01
 1/2 anonim ***** válasza:
44%

1. A matek-fizika nagyobb segítség lesz.

2-3. Hátha ragaszkodsz a vízihez akkor eléggé szűkek lesznek a lehetőségek.

4. Vagy 5 éve nem indították. Általában akik arra akarnak menni átzavarják őket a gépészekhez, mert 1-2 fővel nem indítják el a spec-t.

5. A közösségi élet lévén sok vidéki van a koli köré épül teljesen.

6. kb 30% a lányok aránya.

7. Ha nem vagy magolós vagy született zseni vagy végletekig kitartó, akkor nagyon nehéz, és a tanárok között nem sokan lesznek azon ,hogy olyan könnyen átmenj (magyarul szivatnak eléggé)

8. 1 évet jártam oda, a t*köm tele lett és otthagytam. (életem legjobb döntése volt)

9. NA

10. Elég sok elmélet van amire soha nem lesz szükséged. (persze olyan is van ami jól fog jönni)

11. MOCSKOSUL szivatós, sok a inkorrekt tanár, felesleges tárgy,és felesleges szemétkedés. Az első év után jó ha a fele bennmarad az embereknek. Az ő egy részük is fizetősön, mert átsorolják őket.

12. Kb senki nem végzi el csúszás nélkül. Valamilyen tárgyad biztos el fogod bukni, és ha nincs belőle kereszt,és épül rá valami, már csúsztál is.

13. NA

2020. jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

minden félévben indítanak (persze csak akkor jelentkezhetsz rá, ha megszerzed a megfelelő mennyiségű kreditet)


1 fővel is elindítják (bár nem nagyon szoktak rá jelentkezni)


járműmérnökin kb 10% a lány vagy még kevesebb


nagyon nehéz, szívatós de végig lehet csinálni


kollégium eléggé lepusztult 2-3-4 ágyas szobákkal, de a közösségi élet nagyon jó

2020. jan. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!