Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek matek-infó tanárna...

Szerintetek matek-infó tanárnak vagy közgazdásznak tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

2020. jan. 23. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annak, amihez nagyobb kedvet érzel.
2020. jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A tanárságához érzek nagyobb kedvet, de mindenki a gazdasági pályát ajánlja anyagi okok miatt
2020. jan. 23. 15:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Koppra pontosan ugyanebben a helyzetben voltam, mint most te. Mindenképpen matektanár szerettem volna lenni, de mindenki (ideértve a tanáraimat, rokonaimat, barátaimat...) az anyagi okokra hivatkozva lebeszéltek róla. Eljöttem GTK-ra, tavasszal diplomázok alapszakon, és most jelentkeztem tanári (közgazdásztanár) mesterszakra.

Ha minimálisan is érdekelnek a gazdasági jellegű összefüggések, inkább a közgazdaságtant mondanám. Ha nem is a szakmában fogsz elhelyezkedni, azért megtanul ott az ember pár olyan gyakorlatiasabb jellegű dolgot, illetve egy olyan szemléletmódot sajátít el, ami bármilyen szakma mellett előnyére válhat. Plusz egy közgáz durván fele annyi idő, mint a tanári, huszonpár évesen még baromira nem leszel elkésve arról, hogy belekezdj egy tanáriba, ha úgy döntesz, mégis az a te utad.

Ha pedig tényleg mindened a tanítás, és el se tudsz mást képzelni magadnak, mint hogy matek-infó tanár legyél, akkor meg nem is kérdés, tanulj annak. Egyrészt matektanárokból igen nagy hiány van, és már a nagyobb városokban is te válogathatsz az iskolák közül, nem pedig fordítva. Ez nagy előny. Ezzel a szakpárosítással különórákat is bőven adhatsz, ami nem rossz jövedelemkiegészítés, valamint ha mégis úgy döntenél később, hogy hagyod a tanítást, a matematikai és informatikai alapoknak köszönhetően nagyon sok területen el lehet helyezkedni ezzel a végzettséggel.

Én mindezek ellenére utólag azt tanácsolnám magamnak, hogy inkább a GTK-t válasszam, mert jó döntés volt, én legalábbis annak éltem meg, és mint fentebb írtam, ezzel a mesterrel visszatérhetek a tanári irányába.

2020. jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy akkora, amikor végezni fogsz a tanár szakon, már akkora hiány lesz a matek-info tanárokban, hogy az oktatást irányítók nem fogják tudni elkerülni a tisztességes fizetés megadását.
2020. jan. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Tanárnak semmiképp. Legalábbis Magyarországon ne.

Egyre sz4rabbak a feltételek minden szempontból.

Még időben gondold meg, a tanárságba bele se kezdj, mert ott ragadsz, és alig tudsz váltani.

Én 25 év után hagytam ott a süllyedő hajót, és nem könnyű.

2020. jan. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanárnak ne. A tanítás iránti szenvedélyedet az egyetemen is kiélheted. Még az egyetem alatt demonstrátorkodhatsz, végezhetsz közgazdásztanárit, esetleg doktorálhatsz, ott is muszáj tanítanod.
2020. jan. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan vállald be a matek-infó tanárit. Ha végül másképp döntesz és nem akarsz többé tanítani annyi pénzért, akkor ugyanúgy elmehetsz dolgozni a versenyszférába az egyik szakpároddal. (Vagy akár mindkettővel egyszerre)

Hisz ha értesz az adott munkakörhöz, nem fognak abba belekötni, hogy sima szak helyett tanárira mentél. Informatikusként meg nem lesz anyagi gondod feltehetőleg.

2020. márc. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos már ki van a tanári lőve, mert a másik pálya mellett köteleződtem el
2020. márc. 6. 19:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert a karrieredhez! Pont írni akartam, hogy menj el nappalin tanárnak, mellette meg szombati levelezőn gazdasági szakra, probléma megoldva. De ezek szerint megoldottad másként.
2020. ápr. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!