Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre tanuljak majd tovább...

Merre tanuljak majd tovább (még két év), közgazdásznak, vagy mérnöknek? Mindkettő érdekel. Melyikre van nagyobb igény Magyarországon? Melyik téren biztosabb az elhelyezkedés?

Figyelt kérdés
A közgáznak inkább az üzleti része(nemzetközi gazdálkodás, kereskedelem és marketing, gazdálkodás és menedzsment) érdekel, mérnöki pályákból építész, gépész, és mezőgazdasággal kapcsolatos szakok tetszettek első ránézésre.
2013. márc. 23. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Mérnök, és ebből is a gépész. Mezgazdasági végzettséggel max. élelmiszermérnök szakkal lehet elhelyezkedni, a többivel nincs nagyon lehetőség elhelyezkedni, építész pálya is telített. Közgazdasági képzési irányban az általad kinézett szakikre nincs kereslet, ott a pénzügy-számvitel szakirány lehet még jó, de te azt nem is írtad.
2013. márc. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
megnéztem még párat: alkalmazott közgazdaságtan, turizmus-vendéglátás, ja és a pénzügy-számvitel is érdekesnek tűnik. Műszakin pedig a villamos, energetikai, biomérnöki, könnyűipari, építőmérnöki érdekelne. Ezekkel mi a helyzet?
2013. márc. 23. 17:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Az energetikai mérnöki nagyon jó, sok lehetőséggel. Engem a megújuló energiák, épületenergetika érdekelne belőle. Jobb logikával, memóriával, koncentráló képességgel nálam TOP3-ban lett volna tavaly a jelentkezési lapomon.

Mindenképp ajánlom, de biztos kutya nehéz + emelt matek vagy emelt fizika kell!


Az építőmérnöki is jó, magam részéről majdnem ugyanazt tudom írni, amit az elején írtam. Tudom ajánlani.

Tudtommal keresett, mert az infrastruktúrát valamilyen szinten mindig fejlesztik.


A könnyűipari mérnöki szerintem kicsit unalmas, mármint nemcsak a suli, hanem a meló is. Egyébként rohadt könnyű elvégezni: ha végigbulizod, de ha kell, tanulsz, akkor garantálom, hogy nem csúszol. Ha nem mindig bulizol, hanem néha akkor is tanulsz, mikor a többiek még nem, akkor 4-esekkel, sok 5-össel, magas ösztöndíjjal végzed el.

Elhelyezkedni a csomagolás és a nyomda szakirányokkal könnyű, évi 30-30 ilyen mérnök kerül ki (egyetlen helyen képzik), és azért valamennyi ilyen szakemberre még itthon is szükség van.

Akik tőlük állásbörzékre mentek, azok nagyon bizakodók, ez azért jó jel.


A biomérnöki állítólag közel se a legnehezebb mérnöki szak, ha az elejét túléled, mikor egyszerre sok a tananyag és szórnak, akkor már jó lesz. Egyébként érdekes. Vegyészkarokon tanulók azt mondják, közel áll a vegyészmérnökihez, és ugyanott tudsz elhelyezkedni, ahol ők. Egyébként rengeteg lehetőséget és jó fizetést tartogat.


Egyébként hogy-hogy sok-sok ennyire eltérő dolog között vacillálsz?

2013. márc. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!