Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tovább tanuljak vagy csináljak...

Tovább tanuljak vagy csináljak egy szakmát?

Figyelt kérdés
Sziasztok itt állok érettségi előtt. Februárban végzek egy pályázatírói szakmát és lesz egy érettségim meg be szeretnék iktatni egy nyelvvizsgát németből. Egyébként közgén vagyok. Azon töprengek hónapok óta hogy hogyan tovább? Van egy plusz egy év ahol egy pénzügy számviteli asszisztenst csinálnék és nem tudom ez így magában mennyit ér. Igazából 4esnél rosszabb jegyem nincs a tanulással nincs baj és néztem is jó szakokat az egyetemen pl. a kecskemétin gondolkodtam a pénzügy számvitelben, de abban is kétségeim vannak hogy ez bármire is jó mert elég sokan mondták hogy nem lehet elhelyezkedni. Pluszban nem is szeretnék Magyarországon maradni, hanem elmenni Németországba csak nem tudom oda milyen szakmával érdemes menni. Ötletek? Ti hogyan csinálnátok?

2020. jan. 19. 00:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyetem mindenképp. Németországban pénzügyi területen szerintem szóba sem állnak veled diploma nélkül. Bár elég necces bármilyen gazdasági dologgal munkát találni. De még mindig több lehetőséged van egy Bsc-vel, mint egy Okj-vel.
2020. jan. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Németországban szerintem diplomával se fognak veled szóba állni pályakezdőként. Egyébként mindenképp egyetemet javaslok én is.
2020. jan. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Ha ennyire nem akarsz itt maradni, akkor ne az adófizetők pénzén tanulj évekig még, hanem menj egyenesen a célországodba, és akkor már nem is kell aggódnod rajta, hogy jó lesz-e a kecskeméti diplomád..
2020. jan. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!