Milyen pályát válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Igen, tudom, hogy naponta hány ilyen kérdés kerül fel az oldalra, de mint sokan a korosztályomból, én is teljesen tanácstalan vagyok pályaválasztást illetően.

Igazából képességeimet nézve mindig jeles tanuló voltam, a fizika, kémia és matek megy nehezebben, de pl. biológiával vagy a humán tárgyakkal simán boldogulok.

Istenigazából él bennem egy hatalmas vágy vagy kötelességtudat, nem is tudom, hogy minek nevezzem, miszerint nagyon szeretnék másokon segíteni. Jelenleg a mentőtiszt, mint szakma tetszik leginkább. A lényeg, és a fő probléma, hogy a szüleim egyáltalán nem támogatják a mentőtisztit, szerintük nem lehet normálisan megélni és tönkreteszi az embert mind fizikálisan, mind lelkileg. De ha nekem egyszer ez az álmom!

Rengeteg más szakot is átnéztem, a munkaerőpiac minden szegmensét átfésülve, de nem tudok dűlőre jutni.

Kövessem az álmaimat vagy menjek biztosra, mondjuk jogi vagy gazdasági pályára?

Köszönöm szépen a segítséget!

(és még a végén megjegyezném, ha már eszembe jutott, hogy rengeteg korombeli küzd ugyanezzel a problémával, az iskolában nem kapunk minőségi segítséget és támogatást a témával kapcsolatban)


11.-es lány



2020. jan. 24. 00:58
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Mentőtisztként ki fogsz égni, péntek-szombat-vasárnap a hányásukból emelik ki és viszik a detoxba a bulizókat. Meg piszkos hajlékonyakat kell tapogatni, jó tett, csak undorító. Jogászként 8 év, mire kereshetsz, közgazdászként kell nagyon a matek, onnan kiesnél. Lehetsz mentőtiszt, de eljön a pillanat, amikor nem bírod tovább, az orvosi meg szintén nem menne gyenge fizikával-kémiával.
2020. jan. 24. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

A mentőtiszt nem a legjobb választás nőként, leginkább a fizikum, a betegmozgatás miatt. Minden egyéb látvány, szag megszokható és ha olyan ember vagy, akkor lelkileg feldolgozható. 12 oras műszakok eléggé bekorlátozzak a mindennapjaid, ott kell lenni az állomáson, az, hogy mennyit vonulsz egy nap, már több mindentől függ... A fizetés sem a legjobb.

Gyógytornászat nem érdekel esetleg? Emberek felépülésében nyújtanál nagy segítséget. Emellett másodállásban mentőzhetnél is, ha nem akarsz lemondani róla.

2020. jan. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Hát a szüleidnek részben igaza van. Meg lehet élni az egészségügyi fizetésből, csak két állás (kb 250-300 óra/hónap) kell hozzá. A mentőzés e miatt jó. Mert ha jó állomáson dolgozol, keveset vonulsz (Budapesthez képest), akkor bírni fogod a 24 órás szolgálatot és egyik munkahelyről mehetsz a másikra. Sukan csináljuk így, család mellett. Már akinek bírja a családja... mert hát ez nem egy családbarát beosztás. Bár így reklámozzák. Egyéb iránt a mentőtiszt nem igazán mozgat beteget. Azt a mentőápoló és a mentőgépkocsivezető végzi. Ha teheted kerüld el az egészségügyet.
2020. jan. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Ez alapján én is a gyogytornaszt mondanám. Bár oda kell egy kis fizika és kémia is, de nem vészes, és megoldható stabil középiskolai alapok nélkül is, ha elég szorgalmas vagy.
2020. jan. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Ha a humán dolgok mennek inkább,és segítenél az embereken,akkor talán még a pszichológia szakot ajánlanám. Sok irányba lehet vele mozdulni,kórházban is dolgozhatsz vele (és nem,nem csak pszichiátrián).
2020. jan. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Az ápolók, mentőtisztek bére nem a legmagasabb. Közgáz könnyen végezhető, viszont telített a piac. Jog, nehéz és nagyon telített a piac.
2020. jan. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Én most vagyok 21 éves fiú.Ápolónak tanultam, de én 11. félévbe ott hagytam mondván nem fogok ennyi pénzért mások alól ganézni. Mentőtiszt lettem volna, de távol áll tőlem a tanulás szóval nem sok esély lett volna mentőn ápolónál nagyobb rangba mennem, így pályát váltottam. Ha szeretnéd csinálni mindenképpen maradj ezen a vonalon, viszont én nem feltétlen mentőre mennék a helyedbe, hanem sebészet vagy mi egymás. Ha az eszed megvan (leírásodból meg van) akkor szerintem egy mentőtiszt fölötti "rangba" is lehetnél. (valamilyen orvos) Teszem hozzá anyukádéknak abba azért igazuk van, hogy lelkileg le tud amortizálni.

2020. jan. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam mentőtisztire,valahogy nekem is nagy álmom volt ez az embereken segítés. Mivel diplomás fizetés, ezért nettó 200-300 között keresel, pótlékok függvényében. A munka szép, kivéve mikor detoxos, vagy hajléktalan embereket kell taxiztatni, valamint sokszor próbálnak manipulálni az emberek, ami elég kiábrándító.Az éjszakázás pedig nagyon megterhelő az egészségnek hosszú távon.

Ha tudsz seggelni és a mentőzés az álmod, mindenképp orvosira menj. A mentőtiszti igen nehéz főiskola, és ha képes vagy elvégezni, képes lennél az orvosira is, a különbség csak az, hogy orvosként többet keresel és többfelé léphetsz. Lehetsz pl. pszichiáter, vagy gyerekorvos, miközben mentőzöl az orvosi ötödéve óta, és többet is keresnél.

Az utolsó mondathoz: azt tanuljátok, amit szívesen tanultok vagy szívesen csináltok, mert elmész gazdaságira és utálod, akkor azt nem valószínű, hogy elvégzed.

Fontos még, de ezt a korodbelieknek írom, mert van tapasztalatom benne. Ha nem akarnak egyetemre menni, vagy nem tudják mit szeretnének és csak bejelölnek valamit, inkább hagyjanak ki egy évet, menjenek a világba önkénteskedni vagy dolgozni, önmegismerni (ez külföldön megszokott, gap yearnek hívják), még ha a szüleik ellen is kell menni, mert sokkal több értéket fog adni, mint egy kudarc az egyetemen.

2020. jan. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!