Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyetemet szeretnék váltani...

Ha egyetemet szeretnék váltani ÁTSOROLÁSI kérelemmel, azonos szakra, ahhoz kell emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés

2020. jan. 24. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos fogalomzavar van. Az atsorolas penzugyi statuszra vonatkozik, aki allami osztondijas finanszirozasi formaban tanul az kerheti onkoltsege statuszra atsorolasat. Forditva onkoltsegesrol államilag tamogatottra viszont csak a megfelelő tanulmányi eredmény alapjan, es ha van meg allami feleve amit felhasználhat.


Atsorolasi kérelemmel nem lehet szakot váltani!


Szakvaltasi kérelem mas, eloszor kerni kell egy jogviszonyigazolast amin fel kell tüntetni a tanulmányi osztálynak hogy a hallgató kérésére szakvaltas céljából adtak ki. A leckekonyvet ki kell nyomtattatni es a tantargyi tematikakat is le kell pecseteltetni es alairattatni a TO-val vagy az adott tárgy oktatojaval. Ha ezé megvannak akkor be kell adni ezeket abba a dekani hivatalba ahova at szeretnel jelenkezni a szak megjelölésével.


Fontos: csak azonos képzési területre lehet atjelentkezni, tehat muszaki képzési területről csak muszakira, bolcseszettudomanyirol csak bolcseszettudomanyira stb.


További feltételként szabhatja az egyetem/foiskola hogy meg kell lenni a felvetelihez szükséges érettségi targyaknak a megfelelő szinten.


alapkepzesrol csak alapkepzesre lehet szakot váltani, mesterkepzesrol csak mesterkepzesre


a passzív felévek nem tűnnek el ilyenkor

az elegtelenek viszont igen


sikeres szakvaltaskor altalaban onkoltseges formaban lehet továbbtanulni, es megfelelő atlag es kreditek teljesitesekor lehet kerni allami ösztöndíjas finanszirozasi formára atsorolast

2020. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen igen, bocsánat én írtam félre, pedig arra gondoltam. Csak az átsorolás jobban hangzik és kicsúszott. Köszi a részletes és hasznos választ!
2020. jan. 27. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!