Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus FOSZK képzés után hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Az ELTE programtervező informatikus [fejlesztő] felsőoktatási szakképzésén vagyok végzős.

Szeretnék továbbtanulni alapképzésen, viszont kizárólag levelzős vagy távoktatásos képzések jöhetnek szóba, mert már január eleje óta heti 40 órában dolgozok fejlesztőként.


A Felvi szakkeresője alapján ezek az opciók vannak Budapesten:

BGE-PSZK gazdaságinformatikus levelező

GDF gazdaságinformatikus távoktatás

GDF mérnökinformatikus távoktatás

GDF üzemmérnök-informatikus távoktatás

MILTON gazdaságinformatikus levelező


Ezek közül melyik lenne a legjobb opció?



2020. jan. 25. 11:24
 1/8 A kérdező kommentje:
+ Corvinus gazdaságinformatikus levelező
2020. jan. 25. 11:26
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Egyértelműen a BGE akkor már. De ha az ELTE-n voltál FOSZK-on, ott is van esti képzés prog infón és fogadnak el tárgyakat nem?
2020. jan. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, van esti proginfo bsc ahol elfogadnának csomó tárgyat... csak inkább levelező/távoktatás lenne jó, semmi kedvem munka után még több órát a suliban ülni egész este. Szóval most leginkább a BGE gazdinfo fele hajlok...
2020. jan. 25. 12:25
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
GDF offos, Milton bizonytalan, marad a BGE, B-tervnek meg a Milton. De tényleg maradnék az eltén én is. ez csak pár év, amit utána nagyon nehéz pótolni. Gondolj bele, hogy még 50 évig dolgoznod kell... ehhez képest mi ez a pár év tanulás?
2020. jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
#4 vedd figyelembe, hogy van már a kérdezőnek fejlesztői állása, bejutott a vérkeringésbe FOSZKkal is, tehát a diploma már csak "hobbi" lenne. Kivéve, ha valami spéci állásra pályázik, ahol kérik. Így én sem áldoznám fel a délutánjaimat. Max. ha úgy fogadtatják el a tárgyaimat, hogy elég 1-2 délután, de azt sajnos nem látja előre.
2020. febr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

Hiába van a Kérdezőnek (most) állása, és hiába van FOSZK végzettsége hamarosan, a karrierje során hátrányba fog kerülni a diplomásokkal szemben. A legtöbb normális cég HR-je filterezi a jelentkezéseket diploma alapján. Miért venne fel valaki egy diplomátlant, ha van helyette 200 diplomás a hét bármely napján?


Azt mondod, nem áldoznád fel a délutánjaidat... nekem nem gond, de vannak helyetted sokmillióan, akik viszont folyamatosan tanulnak, és emiatt egyszerűen sokkal jobbak. Ez általában a legtöbb szakmára is igaz (legyen az jogász vagy orvos), de a programozóra fokozottan igaz.


Na de a Kérdezőnek egyelőre olyan gondja van (vagy majd lesz), hogy diploma hiányában hátrányba fog kerülni a diplomásokkal, és ezt igen hamar megérzi majd a bőrén. Ebben a szakmában KELL a BSc, ha vinni akarod valamire. (Amúgy inkább arról kellene beszélni, hogy kell-e a PhD, mivel nyugaton már az MSc is alap.)

2020. febr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Hát ha a fiatal éveimből hármat be akarok áldozni a szakmai fejlődésre, akkor nem az ELTE padsorait koptatnám, hanem otthon, autodidakta módon fejleszteném magamat. Főleg úgy, hogy csak a kreditjei egy részét tudja elfogadtatni, így újra végig kell hallgatnia ugyanazt a kezdő szintű tananyagot. Szerintem az önképzés modern technológiákkal nagyobb előny, mint a diploma, ha az ember a kérdező helyzetében van. A csapból is az folyik, hogy tudást és projekteket kell felmutatni, nem végzettséget.

A kérdező 40 órát dolgozna, hétfőtől csütörtökig mehetne este az ELTEre, aztán hétvégén csinálhatná a beadandókat és tanulhatna absztrakt matekot lefáradt aggyal. Megértem, hogy ez nem éri meg neki. Ha fejlesztők felső 10%-ba akar tartozni, akkor jó ez az igyekezet, de ha van magánélete, hobbija, a fiatal éveit másra is akarja fordítani, akkor ez nagy áldozat.

2020. febr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
mi lett?
2022. febr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!