Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az új OKJ rendszerrel hogy...

Az új OKJ rendszerrel hogy lenne ezt érdemes illetve nagyvonalakban mennyire reális ezek a tervek?

Figyelt kérdés

Jelen pillanatban 22 éves vagyok nem sikerült elsőre az egyetem így elkerültem egy informatikai hálózat építő céghez akik néha villany szerelést is vállalnak . Ezután elmentem egyetemre és rá jöttem hogy szar hogy már nincs fizum buktam az önállóságom és otthagytam az egyetemet. Már újra itt vagyok másfél éve szeretem ezt csinálni. így elvégeztem az informatikai hálózat építő okjt ( 1 éves felsőfokú szakképesítést ad vagy mi a pontos neve ) . Jelen pillanatban nagyon jó helyem van ennél a cégnél de gondolnék a jövőre és ezzel kapcsolatban van igazából a kérdésem . Ami ehhez kapcsolódik az a biztonságtechnikai rendszerszerelő ( 3 hónapos továbbképzés az előző papiromra ) és hogy mivel ez tovább képzés ezzel jövőre mi lesz ? Illetve egy villanyszerelő papírt kéne még szerezni mivel ehhez a profilhoz az való illetve arra rá épülőnek néztem hogy napelemekre lenne még értelme ott is szakosodni és akkor későbbiekben ezt lehetne akár vállalkozó ként is csinálni hogy egy családi háznál ki tudnék építeni riasztó rendszert villanyt kezdeti öko háznak megcsinálni illetve informatikai alap tudás miatt okosháznak akár ( szerintem a jövő ebben az okos házakban és zöld házakban van mert most mindenki erre van rá izgulva de villanyszerelő ként ha új trend is jön be tovább tudnám képezni magam ) és a kérdés igazából ez a két dolog lenne hogy mi lesz ezekkel a rá épülő tovább képzésekkel illetve a villanyszerelőt most lenne értelme még megcsinálni ameddig csak 10 hónap és van hétvégi ütemezésben . Illetve egy ilyen fajta vállalkozásra szerintetek Pest megyében mennyire lenne igény ? Persze ezt nem holnap kezdeném végig dolgoznék hogy több tapasztalatom legyen illetve eleinte tudnék úgy katázni hogy közben dolgozók a jelenlegi helyemen csak innentől hétvégente nem ott dolgoznék hanem elkezdeni kialakítani egy saját ügyfélkört . És még egy másfél évig ameddig dolgozók gepekkel fel tudnék szerelkezni . Ez így mennyire reális terv hol látjátok a buktatoit mit gondoljak még át rajta ? Persze ez egy ideális esetben lenne így de kellenek tervek és sok korombeli ismerősöm a hülyesége miatt már most ott tart hogy 5-6 Misi hitel és semmije sincsen mert nem gondolta át . Úgyhogy több irányból érdeklődők hol kéne még csiszolni a dolgon milyen más iskolákat ajánlotok vagy bármilyen részében hol látjátok a hibát ? Illetve tudnék e egy ilyen profilal mint egyéni vállalkozó jobban keresni mint most ha heti 6 napokat 8 órában dolgozom . Jelenlegi fizetésem ha heti 6 napokat dolgozók nettó 420 ezer . Bejelentve 8 órás minimál bérre vagyok .



A válaszokat előre is köszönöm és elnézést hogy hosszú lett !



2020. jan. 27. 20:26
 1/3 anonim válasza:

Szia

1 éves okj szerintem az emeltszintü okj főleg ha 54 el kezdődik a száma.

Foszk az 2 éves ha jól tudom.

Amúgy a kérdés engem is érdekelne, főleg hogy megéri-e lerakni az elektronikus vagyonvédelmi r.szerelőt.

2020. jan. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, de sok sikert kívánok. Jó látni, hogy milyen faszán tervezel előre.
2020. nov. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :D
2020. nov. 24. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!