Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Belefér még az időbe, ha 40...

Belefér még az időbe, ha 40 évesen kezdem el a pszichológia szakot másoddiplomaként? Mennyire reális és érdemes?

Figyelt kérdés
Angoltanári diplomával rendelkezem. Jelenleg is dolgozom. De a pszichológia annyira érdekel, hogy hajlandó vagyok belefektetni az időt (~12 év, ha jól tudom), energiát, ill. az anyagi költségeket is, és aztán másodállásban pszichológusként is tevékenykedni.

2018. júl. 23. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs jobb dolgod, belefér az idődbe és boldoggá tenne miért ne kezdhetnéd el?
2018. júl. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Simán megéri. A mai társadalmat elnézve nagyon nagyon sok pszicológusra lesz szükség éveken belül. Egyébként nem 6 év a képzés? Mellesleg a Károli egyetem pszichológia szakját ajánlom, több ismerősöm végzett ott és imádták.
2018. júl. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2


A ~12 év úgy jött ki, hogy nem csak a mesterképzést számoltam bele, hanem kb. a terapeuta szintig, amelyhez még a mesterképzés után kell ~5-6 év, és közben gyakorlat is.


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat és várom még mások és több meglátást, véleményt is. :)

2018. júl. 23. 16:40
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Másodállásban pszichológiával foglalkozni szinte teljesen értelmetlen, teljes embert kíván, főleg, ha olyan komoly ambícióid vannak, mint a pszichoterapeuta képzés elvégzése.

A mesterképzés után klinikai szakképzésre kell menned, ami mellett kötelező egészségügyi területen, szakmai pozícióban dolgozni. Így a tanári hivatásodat teljesen el kell engedned, legalább évekre, de lehet, hogy örökre, ha utána pszichológusként valamit el akarsz érni. Nem elég szakképzésekre járni amúgy, módszerspecifikus képzéseket is el kell végezni, amit nehéz teljes állás + másik képzés mellett. 50-60 évesen, szinte teljesen tapasztalatlanul pedig nem lesz könnyű érvényesülni.

2018. júl. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!