Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Duális képzésen egy cégnél...

Duális képzésen egy cégnél mit csinál a mérnökinformatikus gyakornok?

Figyelt kérdés
A feladatokra vagyok kíváncsi, hogy van-e értelme.
2020. jan. 27. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk van ahol aljamunkát, de pl a mi csaptunkban kaptak volna egy nagyon jó összetett feladatot, régi c-ben fejlesztett kommunikációs ciccot integrálni egy javásvdiagnosztikai felületbe, hát elmenekültek.
2020. jan. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"hát elmenekültek."


nem csodálom! :D

2020. jan. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A Duális képzésnek nem az a lényege, hogy ilyen összetett feladatokat kapjanak az elején amit az első hozzászoló leírt. Ilyenkor az egész szakmát megutálják. (Ha első évesekről van szó). Tehát még tudás nélkül oda mennek és egy ilyen feladatot kapnak, főleg ha még programozni sem tudnak, mert a prog1-nél járnak. Dualis képzés azért van, hogy a cégnél is ugyanúgy tanulnak, megvan a cégeknek is a képzési programja.
2020. jan. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3 első vagyok. Pedig pont ők jöttek projektre, mert a hivatalos gyakorlaton semmit nem csináltak és unatkoztak.

A cég német és itt sajnos ez megy. Egy rokonom is tanul mérnökin, én tanítottam meg az egyetemi gyakorlatra mikrokontrollert progrmozni, mert kb az ment, hogy előadáson leadták a c++ alapokat pc-re konzolon, pár alap kereső algoritmust meg talán hash-t, aztán gyakorlaton kaptak egy atmellel szerelt panelt 4 gombbal meg 7szegmenses kijelzővel, 900 oldal doksit a mikrokontrollerről és 40 oldalt a panelről, aztán gyerünk csináljátok...

Persze a tanásegéde arra is húzták a szájukat, hogy szerencsétlenek nem láttak még ilyet és segíteni kellett , hogy egyàltalán hol kötjük össze a pc-vel.

2020. jan. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk web2es programokat kellett írni. 0 programozási tudással mentem oda és megtanították a CGI-ben használt nyelvet és a jquery-t kB 3 hét alatt olyan szinten, amit utána már használni tudtam és saját programokat írni. Kő kemény 4 óra elmélet, 2 óra gyakorlat, 2 óra önálló feladat megoldás volt.

Mocsok sokat tanultam. 2 hónap alatt már a senior kódját javítottam. Aztán 1.5 év után kerestem munkát, ami nem csak 180 nettót adott.

2020. jan. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

és januárban nem túl sok dolgozni is, és vizsgázni is?

Egyébként ezt sehol nem találtam meg, de 8órát kell menni nekik is, mint a főállásban dolgozóknak nem? Amellett vizsgázni azért elég húzós

2020. jan. 28. 19:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Én az egész főiskolát munka mellett csináltam. Volt hogy éjszakásból mentem vizsgázni. Szerintem a duálison lazább a munkaido, ahogy nálunk látom, bár nem tudom magyarországon mi van. Nálunk max 2-3 napot jöttek hetente.
2020. jan. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Hali!

Én is idén jelentkezek műszaki infora, és elég erősen gondolkodok a duális képzésen. Te melyik iskolát nézted ki magadnak?

2020. márc. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én a fehérvári Óbudait :)
2020. márc. 4. 10:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért vizsgáznék és tanulnék, ha nem fér bele. Simán 4-5 hét "szabit" kaptam. Azért idézőjel, mert ez nem munka, hanem ösztöndíj keretében volt megfogalmazva. Heti pénzbeli kompenzáció volt az ott töltött munkaidőm után. Sőt! Home office is belefért, ha tiszta volt a feladat és tudtam anélkül csinálni és reportolni, demózni, hogy bent lettem volna.


Ezek cég és feladat függő dolgok. De mindenkinek tiszta kell legyen, hogy a vizsga prioritását csak a hallgató szabja meg és nem a cég. Csak jóval előre jelezze, hogy tervezni lehessen vele.

2020. márc. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!