Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért engedik egyetemeken ezt...

Miért engedik egyetemeken ezt az újra jelentkezés dolgot?

Figyelt kérdés

Vannak minimális tanulással teljesíthető minimum követelmények, amelyek az egyetemen vagy államin maradáshoz szükségesek. Gondolok itt a 36 kreditre, 3-3,5-ös átlagra, max 5 bukásra, egy tárgyat 3x lehet felvenni, stb.

Én elhiszem, hogy előfordul, hogy valakinek félresikerül egy féléve, vagy egy vizsgája, mindenkinek lehet rossz napja. De ezek a követelmények attól még könnyedén megugorhatók, hogy valakinek volt 1-2 rossz napja, mégis igazából mit sem érnek, mert simán és egyszerűen 3 kattintással újra jelentkezik bárki, elfogadtatja a tárgyait, aztán mindent lenullázva folytathatja az egyetemet..

Ennek mégis így mi értelme? Aki ezeket nem ugorja meg, az valószínűleg nem az adott szakra való.



2020. jan. 28. 17:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Neked minden fekete vagy fehér. Én keményen végigmelóztam az életem az egyetem mellett és igen, újra kellett jelentkeznem, hogy be tudjam fejezni. Napi 12 óra meló és egyéb kötelezettségek mellett ennyire telt tőlem. Az, hogy szerinted max. rossz napja lehet valakinek, aki ezzel él, mutatja, hogy mennyire nulla rálátásod van a való világra. Anyuci csinálja neked a reggeli-ebéd-vacsorát, adja a zsebpénzt, neked meg ninc smás dolgod, mint zabálni, tanulni és játszani.
2020. jan. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk én mintatanterv szerint haladok, de azért ez nem olyan egyszerű.

Vannak nehéz szakok. Vannak váratlan élethelyzetek.

Így, hogy engedik, ez se olyan sima ügy. Nálunk például a kreditelismerések már a tárgyfelvétel után vannak, tehát a ráépülőket nem lehet felvenni.

És ugye a korábbi félévek az államiból levonódnak. Egyszer-egyszer ki tudod játszani a rendszert. Ha belehúzol, megérdemled az újabb esélyt. Ha meg nem, előbb-utóbb úgyis átsorolnak. Az pedig csak pénz a sulinak.

2020. jan. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Hát annyira azért nem könnyű újrakezdeni... Azért változtatják ám a tantervet is, szóval egyáltalán nem biztos, hogy mindent el lehet fogadtatni és eleve a folyamat sem megy könnyen, gördülékenyen, csomó munka van vele. Fogynak a félévek is. Plusz, ha elsőre valami miatt nem ment, akkor nem biztos, hogy másodszorra könnyebb lesz.

Egyébként szerintem sem annyira szigorú követelmények ezek, és én nem is hoznék fel olyanokat, hogy nehéz szak vagy dolgozni kell mellette stb., mert szerintem mindenkinek a saját döntése, hogy mit vállal. Persze, valami könnyebb, valami nehezebb, de alapvetően semmi sem teljesíthetetlen. Valamint munka mellett is nehezebb tanulni, ez is tény, de itt is mérlegelnie kell az embernek, hogy mire van lehetősége és kapacitása. Szerintem ezek a szabályok sem csupán azért születtek, hogy elvegyék valakitől a lehetőséget, hanem úgymond intő jel.

2020. jan. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pl. csak kétszer lehet felvenni egy tárgyat.

Van egy, amit először meg sem próbáltam egyszer sem, mert nem épült rá semmi és kifutottam az időből. Most sem épült rá semmi, ezért a végére hagytam, hulla fáradt vagyok, nemigen fog már az agyam, és lehet, hogy emiatt én is kénytelen leszek újrafelvételizni (pedig nemhogy hatszor, max. 2-szer tudom megpróbálni) Sosem gondoltam volna, hogy én is kerülhetek ilyen helyzetbe, most mégis. Ettől még nem érzem a pályára alkalmatlannak magam.

2020. jan. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nyilván nem az olyanokra gondoltam, mint az első.

Tudom, hogy vannak akik idősebben kezdik az egyetemet, esetleg munka mellett, nekik nyilván nagyon nehéz és érhető, ha újrafelvételizik.

Én azokra a tömegekre gondolok, akik miatt zeng a koli a vizsgaidőszakban is, akik vizsga előtti este nyitják ki a könyvet egy olyan tárgyból amiből 1 hét kellene, akik előadásokon szökő évente 1x vannak jelen, akik egy vizsga után csoportba gyűlve szidják a tanárt a tárgyat, meg mindent miközben az előző napi koncert, diszkó, stb belépő szalag, pecsét a karjukon villog, akiknek mindenből cél a 2-es és onnantól leszarják az egészet.

#3 Gépészmérnökire járok, 4. félévem kezem el és az 50ből maradtunk 6-an akiknek a fő tárgyaink megvannak (tehát eddig láthatóan nem csúsznak), szorgalmi időszakban a sűrűjében, vizsgaidőszakban éjszakákon át tanulok 1 perc alvás nélkül, minden vizsga előtt 12 órával nem eszek semmit mert instant kihányom, minden nap 8tól van órám 4 előtt sose végzek (2x 20:00-kor, 1x 19:00-kor, 1x 18:00-kor, 1x 16:00-kor), ezekután vissza érek koliba és neki kell állni jegyzőt írni, mert mindnek a leadási határideje 72 óra a labortól számítva, csomó tárgyból heti rendszerességgel beadandó, most 14 tárgyam volt.

De még jó, hogy te tudod, hogy könnyű szakra járok.

2020. jan. 28. 19:24
 6/12 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért, gyorsan gépeltem és elfelejtettem átnézni.
2020. jan. 28. 19:26
 7/12 anonim ***** válasza:
98%

Az egyetem nem vizsgálhatja a hallgatói, jelentkezői életkörülményeit. Ha nem lenne ez a lehetőség, akkor a munka mellett tanulók sem felvételizhetnének még egyszer. Így az is felvételizhet újra, aki még otthon lakik, és a szülei tartják el, csak éppen lusta volt tanulni.

Az egyetemnek ez azért jó, mert így a hallgató elfogyasztja az állami féléveit, utána pedig pénz áll a házhoz.

2020. jan. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én anno azért teljesítettem rosszul az egyetemen, mert lelkileg nem voltam rendben. Mielőtt egyetemre mentem meghalt az édesapám. Szorongtam, depressziós voltam, nem volt életkedvem, de lenyomtam 2 félévet, viszont nem ugrottam meg az átlagot ami szükséges volt az államin maradáshoz ezért átraktak fizetősre. Végül másik szakra jelentkeztem újra, de nem azért mert nem voltam arr a szakra való, egyszerűen csak rájöttem, hogy más jobban érdekel. De újrajelenkeztem volna, mert nem azért teljesítettem rosszul mert nem voltam a szakra való, hanem lelki okok miatt.
2020. jan. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amúgy linkeld már el melyik suliba jársz. Érdekelne hol van műszaki szakon 14 tárgy, és reggel 8-tól este 8 ig oktatás.

Illetve 50 fővel hol indul képzés.

2020. jan. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert nekik fontosabb az egészségük, mint pár jó jegy. Az, amiről te írsz nagyon egészségtelnnek hangzik.
2020. jan. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!