Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valakinek egy olyan országb...

Ha valakinek egy olyan országból van egy speciális érettségije, ahonnan/amilyet a magyar egyetemek nem fogadnak el, viszont van egy olyan BSc diplomája ami akreditált, akkor Ő nyerhet e felvételt magyar egyetem mesterszakjára?

Figyelt kérdés

Az alapszakos diplomája egy olyan külföldi, "online" egyetemről van, mely akreditált diplomát ad...


Tehát MA/MSc esetében számít e az érettségi, ha van egy akreditált alapszakos diplomája?



2020. jan. 30. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A mesterképzés feltétele az alapképzéses diploma. Ha létezik ilyen szituáció, akkor mehet mesterképzésre, igen.


"Az alapszakos diplomája egy olyan külföldi, "online" egyetemről van, mely akreditált diplomát ad"


Mondj kérlek konkrét ilyen helyet, kíváncsi vagyok.

2020. jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az amerikai Fort Hays State University, az angol Open University, meg talán még a német Fernuniversität Hagennek is akreditált a diplomája, de utóbbi nem 100%...


De van még több ilyen is.

2020. jan. 30. 14:06
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

A Fernuni Hagen nem "online" diploma, hanem német állami (táv)egyetem, teljesen elismert diplomával (amely még többet is ér amúgy a német piacon, mint mondjuk egy nappalis Corvinus).


Németországban rengeteg magánegyetem van továbbá, mint a whu, AKAD, IUBH stb. És ezek mind államilag elismert, akkreditàlt diplomàt adnak.


Az open university is teljesen normális elismert akkreditált diplomát ad.


Illetve rengeteg pusztán online szak van most már, amelyek akkreditált diplomát adnak. Én a data science területéről ismerek egy tucatot, mind rendes, normális BSc-t meg MSc-t ad.

2020. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Én a data science területéről ismerek egy tucatot, mind rendes, normális BSc-t meg MSc-t ad."


Tudom, hogy off, ne bántsatok érte, de mondj egy Bsc-t kérlek erről a területről, ami online, és diplomát ad! Valamiért én ebben még nem merültem el, azt hittem online csak ilyen tanfolyamocskák vannak.

2020. jan. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4. Ezt én is tudom, nem véletlenül írtam az onlinet idézőjelbe... Azért írtam így, mert így érthetőbb. Hiszen végülis az ember ezekről az egyetemekről akár teljesen online szerzi meg a diplomát, akár úgy, hogy az adott országba soha be sem teszi a lábát...

De különben írtam is, hogy akreditált, csak a német egyetem esetében nem voltam benne teljesen biztos.


Magyar egyetemeken is van egyébként távoktatás, de az kicsit más, a tanárok utálják és lenézik, szóval nincs sok értelme.


Az Open University legtöbb szakjához egyébként érettségi sem kell, ha az ember valamilyen végzettséggel tudja igazolni a nyelvtudását...

2020. jan. 30. 15:05
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Bachelor: [link]


Master diplomából sok tucat van már, böngészd a Courserát, edX-et.


Az, hogy a sokadrangú magyar egyetemek mit néznek le, az egy dolog. A Corvinus az 1001+ helyen van a világranglistán, online meg simán találsz programokat a top 10-ből is. Rendes, akkreditált, diplomát adó programokat.


Még egyszer: a német távegyetemek (Fernuni Hagen vagy a Fernhochschulék) meg még csak nem is "online"-ok hivatalosan. Vizsgázni például a Goethe intézetbe lehet bemenni.


Itt van például Data Science BSc az IUBH-ról: [link]


... a lábadat se kell hozzá betenned Németországba.


A Fernuni Hagen sokkal olcsóbb amúgy és van budapesti központja. De csak hagyományos szakok vannak, matek meg gazdinfo.

2020. jan. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A Courserát, edX viszont szerintem nem akreditált!
2020. jan. 30. 15:19
 8/12 A kérdező kommentje:
Coursera*
2020. jan. 30. 15:20
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
A sima Coursera Specialization programok nem, viszont amiket a Degrees menüpont alatt találsz, azok igen.
2020. jan. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tudtok még ajànlani olyan külföldi egyetemet, ahol online lehet diplomàt szeretni? Hasonlóan, mint a hageni egyetemnél.
2021. máj. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!