Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » El lustultam az iskola mellet....

El lustultam az iskola mellet. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Egy jó álltalános iskolába jártam, ahol az osztály minden tagja az 5-re törekedet,így én is. A legszorgalmasabb voltam,de nem voltam a legjobb.(sni)


Most egy gyenge grafikus szakgimnáziumba járok,ahol az osztály lusta. Itt én vagyok/lennék a legjobb, csak már ellustultam,mert annyira szar az iskola.


Eddig az tartotta bennem a lelket,hogy én legyek a legjobb és ezért küzdjek. De ebben az iskolában és osztályban nem megy.

Teljesen kétségbe vagyok esve.


Ha átmennék egy gimnáziumba utána hova menjek, hogy grafikus legyek?


Kérleg szépen aki tud válaszoljon🙏🙏😢


2020. jan. 30. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mit jelent az ellustulás? Kettes-hármas vagy? Vagy csak kevesebbet kell tanulni a négyes-ötöshöz, mint máshol? Nem mindegy.

Szerintem a lényeg, hogy tanulj, ha gyenge a suli, akkor legalább arra törekedj, hogy 4,0 felett legyen az átlag vagy hozd össze a jelest, ha érzel rá affinitást.

A gimnázium se biztos, hogy jobb, mert, ha felsőoktatásban akarod folytatni, akkor a grafikus szakhoz nem fog alapokat adni a gimnázium. Ez olyan, mintha gépészmérnöknek mennél és sosem láttál volna műszaki rajzot. És egy gimnáziumban nem lesz ilyen specifikum. Bár erősebb, mint egy szakiskola általában.


Még azt tudom mondani, hogy akármilyen gyenge a suli, magadnak tanulsz. Ha megtanulod, akkor tudni fogod, ez csak a te lelkiismereteden áll. Könyvek ugyanúgy vannak, nyisd ki és tanuld az anyagot, gyakorolj, stb.

2020. jan. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem tudok neked hirtelen iskolát ajánlani, de ezt beszéld meg a szüleiddel, mert itt nem maradhatsz.

Az iskola nagyon eltudja rontani egy tehetséges diák későbbi életét. Ha nem a szintednek megfelelő helyen vagy az később visszaüt majd..


Üljön le a család, kérd meg a szüleid.. régi tanáraid.. neten nézz utána akár..

és együtt tálaljátok ki hova tudsz átmenni, hova mehetsz.


De kérlek, ha úgy érzed nem elég jó az iskola a te képességeidnek válts! Én anno nem tettem, nem volt senki aki ezt igy leirta volna nekem és később jöttem rá, hogy nagyon elcsúszott az életem egy nem a szintemnek megfelelő iskolában... (az költözés miatt volt)

Mai napig érzem hátrányát.. keservesen nehezen zárkóztam fel az Egyetemen.. az életben..

2020. jan. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hiába tanulók, annyit nem kell tanulni,mint általánosban. A motiváció már ehez nincs meg. Viszont sni sként nem mindenhova vesznek fel. Pl. Jelky,ahova menni szerettem volna.

A kisképzőt még nem tudom, hogy át-e vennének, de mivel bitos túljelentkezés van valoszínű nem.

És ha gimnáziumba menném akkor a 9. Osztályt újra kell kezdjem?

2020. jan. 30. 23:58
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem kell újra jarnod a 9.-et.

Olyan opció nincs, hogy érettségi után tanulj grafikusnak?

Én az ország egyik legjobb gimijébe jártam. Tényleg motiváló erő az, ha mindenkinek fontos a tanulás körülötted.

Viszont magad miatt tanulsz, ezt is tarsd észben.

2020. jan. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Épp az kénr,hogy gimi után,akkor hol tanuljak grafikusnak?
2020. jan. 31. 09:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyetemen.
2020. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vagy végezz el egy grafikus OKJ-t érettségi után, pl a Budai Rajziskolában, annak elég jó a híre.
2020. jan. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
OKJ-t nem akarok. Rendes iskolába mennék. Művészeti egyetemre meg húzos bejutni, úgy hogy eddig nem tanultam tanárral😬
2020. jan. 31. 18:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Kellene valami rendes kihívás neked, valami, ami felráz. Valami, amiért küzdened kell.

Talán valami munka?

2020. jan. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

19:26

Igen. De nem munka. Tanulni szeretek,mert tudás vagyam van,lehet amiatt,mert sokszor lehülyéztek,mert nem tudtam ezt-azt.( Mai tinikor,technológia, stb)

2020. jan. 31. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!