Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óbudai Egyetem Gazdaságinforma...

Óbudai Egyetem Gazdaságinformatikus -BGE Gazdaságinformatikai képzéséről vélemény?

Figyelt kérdés
Hallgatók, munkáltatók akik találkoztak már ilyen diplomás emberekkel, kérlek segítsetek, felvételi jelentkezés előtt állok és megtetszett ez a szak, illetve van az Óbudai Egyetemen is ilyen képzés, tavaly 20 pont volt a különbség, érdekelne melyikkel járnék jobban.

2020. jan. 31. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Óbudain az informatikai(programozói) vonal, amíg BGE-n a gazdasági/közgazdász véna a hangsúlyosabb.


Ha konkrétan azért mennél gazdinfóra, mert programozni szeretnél megtanulni, akkor teljesen mindegy, hogy melyiket választod, mert nem az egyetemen fognak erre megtanítani.

Természetesen tud asszisztálni az egyetem tárgyak formájában, de otthon kell a legtöbbet hozzátenned ahhoz, hogy igazán jól tudj programozni és akár komolyabb fejelsztő is lehessen belőled.


Ha csak úgy mennél valamilyen gazdasági szakra, mert amúgy zéró fogalmad sincsen, hogy mi szeretnél lenni, akkor inkább gazdálkodási és menedzsmentre menj(ez egy általános gazdasági végzettséget ad).

2020. jan. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A Hunfalvy János Gazdasági Szakgimnáziumba járok, informatikából tavaly érettségiztem közép szinten 84%-ra, idén emelt közgazdaságot szeretnék csinálni, hogy megfeleljek a követelményeknek. Mindig is érdekelt az informatika és ezért érdekel a kettő keveréke mint gazdaságinformatika.
2020. jan. 31. 18:19
 3/4 anonim válasza:
100%

Nem tudom hová kerültél, nappali vagy levelezőre, Isten őriz estire.

De ha nem estin vagy akkor elmondom milyen az esti, illetve kitérek az oktatás minőségére.


Mivel nincs összehasonlítási alapom egyetemi nappali és levelező képzés terén, igy az estiről mondanék pár szót.

Munka mellett nem kicsit megterhelő és fárasztó, plusz persze még ott a család is. Nagyon nehezen indult és azóta is tart. Tömör anyag leadás, nehéz megemésztéssel. Tanárok is változóak, van, akinek megtiltanám, hogy oktasson, mert annyira gyenge minőségben teszi, viszont van egész jó tanár, aki képes úgy átadni az anyagot, hogy számodra elegendő információd maradjon meg az esetleges Zh-k ig.

Elvárás igy munka mellett úgy érzem magas, én úgy próbálok lépést tartani, hogy igyekszem agyserkentőkkel koncentráltabbá tenni magam, itt már sajnos nem csak a receptre kaphatóak jönnek szóba, mivel egyre nagyobb elvárás van, egyre többet és jobban kell teljesíteni.

Az a meggyőződésem, hogy nem egészen van átgondolva, az hogy így munka mellett hogyan lehetne élet képes diplomásokat kinevelni az egyetemen, az hogy bemagolsz mindent aztán fel év után huss elfelejted nem épp a legkifizetődőbb út. Ráadásul nem kevés pénzbe kerül egy fél év ahhoz, hogy minőségesébe oktatást is kaphasson az ember lánya/fia.

Munkavállalás esetén ma már nem minden esetben számít a diploma, ehelyett több más úgymond tanfolyamok elvégzésével hamarabb találsz állást, mint diplomásként. Vannak egész jó tanfolyamok, amik gyakorlatiasabb tudást biztosítanak, mint az egyetem. Igen most mondhatnánk azt, hogy de a gyakorlat kell mindenhova, egy egyetem után is így lesz, nem leszel különb utána sem.

Röviden, remélem nem az esti büntető tagozatot választottad.

Egyetemi szinten nem látják át, hogy estin, az általuk tervezett időszakon belül, csak nagyon nehezen lehet végezni.


u.i van tanár, aki ahhoz sem ért, amit oktat. Ezt abból a kiindulásból merem kijelenteni, mert abban dolgozom, amit oktat.

2020. nov. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ami lemaradt: Óbudai Egyetem Gazdaságinformatikus


Az egyetem azt a tudást sem tudja alkalmazni amit oktat. Ez sajnos nem csak az esti képzésre vonatkozik.

2020. nov. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!