Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Keleti nyelvek és kultúrák...

Keleti nyelvek és kultúrák (japán) vagy Újlatin nyelvek (spanyol) vagy Kommunikáció és médiatudomány?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem és kb. két hetem van eldönteni, hol akarok továbbtanulni. Sok dolog érdekel, szivesen lennék fordító, újságíró, iró, dolgoznék televíziónál, érdekel a forgatókönyvírás, rendezés, tehát sok médiás terület. Ezekkel az érdeklődési körökkel a fenti szakokat néztem ki.

Ezekre mind hallottam már a "büfészak" jelzőt, de nem szeretnék se közgazdász, se mérnök, se orvos lenni, úgyhogy a lehetőségeim korlátozottak (tekintve, hogy ezen a hármon kívül kb. minden szakot "büfészakoznak" a kedves gyakoris hozzászólók).


A spanyolt már négy éve tanulom, és már vagyok egy középfokos szinten, ezért gondoltam ne hagyjam kárbaveszni. Habár annyira nem szeretem a nyelvet és nincs fordítóképzés sem belőle. Plusz ebből emelteznem is kéne, hogy bekerülhessek és hát...az egy kicsit necces lenne.


A japán nyelvet szeretem (de csak kezdő vagyok) és fordítóképzés is van belőle a Károlin.


Angolból egyébként jó vagyok (nincs felsőfokúm ugyan, de szerintem meg tudnám szerezni), de nem tudom az anglisztikával érnék-e valamit.


A kommunikációt ugye a média miatt választanám. Úgy láttam elég sok területen el lehet vele helyezkedni. Szerintem egész jól írok, de a szóbeli kommunikációs képességeimmel vannak problémák. Idegenekkel félénk vagyok, zavarba jövök, nem tudom mit mondjak, nehezen ismerkedem, beszélgetek. Ez gondolom nagy hátrány lehet ezen a területen.


Szerintetek melyik lenne jobb választás? Esetleg van valami jobb szak javaslatotok? (A mérnöki meg az ilyesmi szakokon kívül.)

Sürgős lenne, mert elég tanácstalan vagyok :(



2020. febr. 1. 14:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Igen, felvettek.

Eddig a japán része tetszik, viszont sok alap bölcsészkaros órám van és azok csak azért nehezek, mert sok kötelező olvasmány van, amikből a vizsgákban is kérdeznek majd. (Annyi, hogy nem szabad lustának lenni és el kell kezdeni olvasni őket időben, amit én nem tettem meg sajnos, úgyhogy most felgyűltek...) Még vizsgaidőszak előtt vagyunk, szóval arról még nem tudok nyilatkozni.

2020. okt. 30. 09:43
 12/13 anonim ***** válasza:
82%

Örülök neki, hogy tetszik!

Sok sikert a továbbiakban :)

2020. okt. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 😊
2020. okt. 30. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!