Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra menjek tovább...

Milyen szakra menjek tovább egyetemen? (többi lent! )

Figyelt kérdés
Szóval lassan fakultációt kell választanom de egyelőre fogalmam sincs, hogy később milyen szakra szeretnék menni egyetemen, pedig ez nagyban befolyásolná a valasztasomat. Tehát most nem is azon gondolkozok, hogy milyen tantárgyakból emeltezzek hanem, hogy kirajzolódjon előttem egy kep arról,hogy mi érdekel igazán. Amiket szem előtt tartok, hogy emberek között legyen és akár segítsek is nekik (gondolkoztam szociális munkán, de nem hallok róla jó tapasztalatokat és a fizetes bár változó általában inkább rossz, továbbá gyermekpszchiologia is érdekelne de elvileg sokat kell magolni és 0-24ben tanulni és sokat fizetni mindenféle gyarolatra és így már ez sem hangzik valami jól) mindenképp szeretném ha egy napom mozgalmasan telne, nem csak beulnek egy irodába pl rendezvényszervezés nagyon régóta egy álmom de errol is csak rosszakat hallottam na meg elég egy okj-s képzés is en meg szeretnék magasabb fokú végzettséget és azt a tudásomat hasznosítani amit ott megszerzek. Nem Pestre szeretnék menni egyetemre, ennek több oka is van (szerintem egy nyugodtabb városban és otthonosabb környezetben a tanulás is gordulokenyebb) kémia, matek, fizika nekem off tehát az nagyon nem megy, sose ment. Biosz átlagon :4 földrajz :4 (mindkettőt feljavitom evvegere!) magyar irodalom és nyelv 4. Történelem szakra járok de őszinte leszek, elég rossz az átlagom mert nem érdekel annyira rajottem ez a szak és nagyon sokat kell magolni ami szintén elveszi az érdeklődésem. Valami amit ajánlotok? Vagy tapasztalatok esetleg? Nektek mi a tervetek a tovabbtanulas téren? Bocsánat a hibákért.
2020. febr. 1. 15:12
 1/2 anonim válasza:
Szerintem ezekből a kényszeres "egyetemre szeretnék menni" dolgokból kisülhet rossz is. Egyrészt azért OKJ-val is lehet keresni, pl. vállalkozhatsz vele, nem muszáj alkalmazottnak lenned. Infó/gazdi jól megfizetett amennyire tudom. De neked kell tudnod igazán, minden területen el lehet helyezkedni szerintem végzettség nélkül, önkéntesen, és akkor belelátsz. Voltak nekem évfolyamtársaim, akik kidobtak pár évet azért, mert későn jöttek rá, hogy rossz szakra járnak, és váltottak. Nem tragédia sosem kidobni 1-2 évet azért, hogy megtudd mit szeretnél:)
2020. febr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon tudnám javasolni, hogy ne csak azt vedd figyelembe, hogy a jelenlegi tudásod és rálátásod szerint mennyire élveznél egy munkát. Elmondok egy "titkot": attól mert elvégzel egy egyetemet vagy egy szakmát, nem csak egyetlen egy munkakörben fogsz tudni dolgozni és nem is csak egy cégnél. Nem pont ugyan úgy dolgozik egy HR-es X cégnél és Y cégnél. Ha olyan helyre kerülsz ami nem tetszik, akkor felmondasz és keresel egy megfelelőbbet, ahol jobban élvezed a munkát, kedvesebbek a munkatársaid, stb.

Én anno inkább az anyagiakat vettem figyelembe amikor szakot választottam, először nem tetszett a gyakornokként a munkaköröm, de aztán váltottam másra, azt pedig azóta is csinálom már évek óta és tetszik. Plusz eléggé megnyugtató, hogy keresett vagyok a munkaerőpiacon és jól is fizet.

Ezt azért írtam le, mert a leírásod alapján jó szívvel semmit sem tudnék ajánlani. Esetleg valamilyen tanári szakot, vagy kis jóindulattal egy ápolóit (bár a kémiát utálod), de ezek meg köztudottan nem fizetnek jól.

Inkább kapd össze magad olyan tantárgyakból amik jól fizető, keresett állásokhoz kellenek és orientálódj ilyen irányba. Idegennyelvek, matek, kémia, fizika, informatika, stb.

2020. febr. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!