Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óbudai egyetem mérnökinfójáról...

Óbudai egyetem mérnökinfójáról mesélnétek nekem?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz? Végzés utáni kilátások? Közösség? Stb.
2020. febr. 2. 12:52
 1/5 anonim válasza:

Szerintem válasz egy másik egyetemet.

Az Óbudain rengeteg anyagot kérnek tőletek, értelmetlenül. Teli van matekos órákkal, de olyan szinten hogy első félévben 2 darab nem matekos órám volt.

Megkerdeztem barátnőm aki alapból matekos szakra ment, neki fele annyi matekja volt, és az azonos óráink anyaga se egyszintű. 😁

2020. febr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:
64%
A Bevezetés az informatikába, a Szoftverfejlesztés, a Makroökonómia és aVillamosságtan tárgyakból melyik kettő volt a nem matekos?
2020. febr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%

Én jártam oda, nem mérnökinfóra, hanem gazdinfo-ra, de sok órám közös volt a mérnökinfósokkal. Az egyik gimnáziumi osztálytásam is járt ide, csak ő üzemmérnök-infora.


Egyszerre kezdtük, és egyszerre hagytuk itt ezt a hulladék egyetemet. Ő dolgozik, én átjöttem egy másik egyetem mérnökinfó szakára. Ami az Óbudain megy az nettó szivatás. Nem annyira, mint BME-n, vagy ELTE-n, de a 3. helyen van a szivatási listán szorosan ezek után.


Csak hogy pár dolgot említsek:

Matek felmérő a 2.félévben a középsulis anyagból, ami ha nem sikerül jóra, nem vizsgázhatsz diszkrét matekból (függetlenül attól, hogy elérted-e a vizsgához szükséges pontszámot a ZH-kon). Semmi felkészítés nincs a felmérőre..számológépet nem lehet használni. Gyakorlatilag egy nehezített matek érettségit kell újból megírnod (de hogy minek, azt még most sem tudom, hiszen erre van a matek érettségi)...


Fizikát a kettyós Rácz Ervin tartja, lehet olvasgatni a véleményeket róla:

[link]


A programozás vizsgák papíron mennek. A gépen programozol évközben, és ha megvannak a pontok a gépes ZH-kon, akkor mehetsz vizsgára, amin szórják az embereket. Mert papíron kell programozni a vizsgán, és szóbeli is van belőle.. röhej. Elvárjáj, hogy bemagold az összes szaros algoritmusát, amit több száz dián keresztül ecsetel a "tanárúr".


Programozás gyakorlatokon nincs tanár, hallgatók tanítanak. Őrült gyorsasággal legépeli a feladat megoldásár, te meg semmit nem értesz belőle.


Na kb ez megy az Óbudai Egyetemen informatika oktatás alatt. És ez még csak az első évben volt, később mégrosszabb. Egyre többen menekülnek el innen. Én sem bántam meg, hogy átjöttem másik egyetemre (vidékre). Itt végre normális oktatásban részesülök, és a szivatás is le van redukálva az OE-hez képest.

2020. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
37%

Inkább menj máshova.

Megbántam, hogy oda járok.

2020. márc. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Második féléves vagyok az Óbudai Egyetemen. Az első félévben egy felmérővel indul a diszkrét matek. Elsőre nem sikerült, de tartanak felzárkóztatót, ahol végigveszitek az összes típusfeladatot. Előző félévben Zsíros Tímea tanárnő tartotta, miután mindenkinek sikerült, analíziseztünk vele a felzárkóztatón. Nagyon rendes tanár! :)


A prog gyakorlat tanárok hihetetlenül gyakorlatiasak (kivéve Kovács János), látszik, hogy értenek hozzá. Az előadás tanárok is élvezetből tanítanak. Az analízis előadás tanár rendkívül beleéli magát, néha megáll, hogy milyen szépek a függvények. Lelkesek, minden lehetőséget megadnak, hogy jól teljesíts. Kapunk mateking analízis előfizetést is, ami sokat segít felkészülésnél.


Prog1 előadáson sok algoritmust (kb 80-at) kell tudni, vizsgán papírra kell írni beugróként, 50% minimumra. Érdemes jól megírni a ZH-t, hogy megajánlott jegyet szerezz. Szakmai szigorlat megajánlott jegyhez is kell a jó prog1-2 jegy.


Ugyan nehezek a tárgyak, de a tanárok megtesznek mindent, ami tőlük telik, a többi már csak rajtad múlik, hogy mennyire tanulsz rendszeresen. Nem szívatnak.


Én nagyon ajánlom ezt az egyetemet.

2020. jún. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!