Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pontszámítás diplomával?...

Pontszámítás diplomával? Többi a leírásban.

Figyelt kérdés

Tavaly szakmai gyakorlat alatt éreztem azt, hogy ami szakon vagyok, nem nekem való.

Sajnos amikor igazán észbe kaphattam volna, már lemaradtam a keresztféléves eljárásról.

Most diplomáztam 4-esre, de szeretnék egy új szakot elkezdeni, lehetőleg levelezőn.


Ki is néztem a nekem megfelelőt:

[link]


Tehát ha jól értem, bármilyen diplomával lehet jelentkezni alapszakra(ahol számolnak pontot diplomából)?


Tehát ha van egy mezőgazdasági mérnöki diplomám(ami ugye agrár), akkor azzal akár felvehetnek gazdálkodás menedzsmentre is(ami meg gazdálkodás tudományi)?


Na meg ugye a táblázatban van írva a többletpontok is:

A 100 pont szintén az emelt érettségikre, nyelvvizsgákra és helyezésekre értetődő, mint érettségis pontszámításnál?


Köszönöm a segítséget mindenkinek, aki segít.


2020. febr. 4. 00:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen, jelentkezhetsz, gyakorlatban viszont érdemes utána járni a felsőoktatási intézménynél. Ha diplomából kéred a pontszámítást, az érettségin szerzett eredményeid semmilyen módon nem lesznek beszámítva, ha emelted van, az ezért járó 50 pont sem, értelemszerűen. De a többi pluszpont szerzési lehetőség fennáll. Nyelvvizsga, szakirányú végzettség, esélyegyenlőség, sporteredmény stb. ugyanúgy pontot ér.
2020. febr. 4. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4es diploma 380 pontot jelent es ehhez megy hozzá a plusz pont (nyelvvizsga, versenyeredmeny stb) Persze akkor ha az intézmény számol belőle pontszamot.
2020. febr. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

engem mérnök diplomával vettek fel pedagógusképzésre. Tehát ha bmilyen diplomát elfogad, akkor jó az, ami van.

De úgysem te határozod meg, hogy mi alapján számoljon pontokat. Minden legyen beírva, feltöltve és majd a felvi számol, aztán dönt, hogy melyik a legkedvezőbb.

2020. febr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"a diplomából kéred a pontszámítást, az érettségin szerzett eredményeid semmilyen módon nem lesznek beszámítva... "


NEM kérheti a pontszámítást sehogy. A felvi minden lehetséges verziót (amihez vannak adatok, dokumentumok) kiszámol és a legkedvezőbbet veszi figyelembe.

2020. febr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem tölti ki az ember sem az érettségire, sem a tanulmányi eredményekre vonatkozó adatot, mert egyértelmű, hogy mondjuk diplomából eredményesebb a pontszámítás, akkor de, lehet azt mondani, hogy diplomából kéri a számítást :)


A 4-es diploma pedog 360 pontot ér.

2020. febr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A diplomás pontszámítás egyetemenként különbözik, illetve hogy BA vagy MA a végzettség.
2020. febr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!