Mi az a szakmai gyakorlat?

Figyelt kérdés

Idén nyáron még nem, de jövő náron már kell menni szakmai gyakorlatra (9-es gépész) Annyit mondtak, hogy 1 hónap és nem fizetnek.


Nem tudom.. Kötelező egyáltalán? Mert ha nem én 100000%, hogy nem megyek. Nem fogom arra fecsérelni az időmet amiért úgyse kapok pénzt. Közösségi munka bőven elég "átverés" az érretségihez.


Nem elég, hogy iskolába járunk, de még dolgozzunk is ingyen? És még a tannárok mondják, hogy semmi sincs ingyen.


ez a 2. csak egy kis lelki kitörés, :)


2020. febr. 4. 22:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Akkor titeket is átvertek ezek szerint. 2 éve nekem se akartak fizetni. 4 hét nyári gyakorlatom volt, a második héten mondtam itthon anyumnak, hogy ezért biztos hogy nem fog járni fizetés. Ő utánanézett, összeszedte az összes ehhez kapcsolódó jogszabályt, írt hozzá egy levelet, kinyomtattuk, beadtam az iskola igazgatónak, és érdekes módon a 4. hét végén meg is kaptam a minimális összeget. De csak én, a többiek így sem kaptak semmit (amit direkt nem is tettem szóvá, mert nem jöttem jól ki velük + megkért az igazgató is hogy ha lehet ezt ne hangoztassam).
2020. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Milyen az a nagyon nagoyn nagyon jó fizetés egyetem után?


A közösségi munkás "átverést" úgy értettem, hogy 9.ben év elején azt mondták, hogy lehet menni dolgozni és szinte biztos, hogy kapunk érte valamilyen összeget. Ezt elhittük aztán égett a képünk a tűzoltóságon amikor röhötek rajtunk, hogy mit képzelünk? Közösségi munkáért fizessenek? (pedig az lenne a normális)


Közösségi szolgálatból érettségihez 50 óra kell, és azt mondták ,hogy ez csak gyakorlat a valódi életbe. És hol a fizetés? Valódi életben azért dolgozol ,hogy pénzt kapj.. Hülye az, aki a megélhetésért dolgozik, de nem kér "cserébe" pénzt...

2020. febr. 5. 14:01
 13/13 anonim válasza:
Az 50 óra közösségi szolgálatért nem jársz pénz, ez a lényeg, hogy ingyen önkéntesen segítesz.
2020. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!