Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet egy mérnöki szakot...

Hogy lehet egy mérnöki szakot levelezőn tanítani?

Figyelt kérdés

Itt gondolok egyrészt arra, hogy ez az egyik leggyakorlatiasabb szak, másrészt inkább arra, hogy elsős órarendem így néz ki (ekkor vannak órák):


Hétfő:

08-11

12-14

14-16

16-18

18-20


Kedd:

08-12

14-16

18-20


Szerda:

08-10

11-16

17-19


Csütörtök:

11-12

12-16

16-18


Péntek:

10-12


Ekkor vannak órák, nem számoltam össze, de levelezőn tudtommal péntek-szombat vannak csak órák. Hogy tartják le ezt két nap alatt? Reggeltől estig szünet nélkül sem fér bele.



2020. febr. 7. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert levelezőn nem órák vannak, hanem konzultációk.

Ott gyakorlatilag a "sűrű lényegét" adják le az oktatók.

2020. febr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Egyrészt a levelező könnyebb egy kicsivel, másrészt az egyetem sehol sem gyakorlatias.
2020. febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

Nálunk hetente van egy nap, van, amikor 7:45-18:35-ig, de van, amikor csak pár nap.

Ebben a félévben konkrétan 88 konzultációk lesz.

A gyakorlatban úgy működik:

Analízis, mechanika... Minden típusú feladatból 1-et megold a tanár, elmondja a lényeget. Aztán otthon elő a kötelező irodalom, példatár, youtube videók, és egyedül megoldod.

Gyakorlatok nem igazán vannak.

Szakmai tárgyak: a lényeget leadják, meg a követelményeket elmondják, és szintén otthoni tanulás.


#2: azt, hogy könnyebb lenne, cáfolom.

Valóban van egy-két tárgy, ami könnyebb, de azok nem a szakmai tárgyak. Pl. nappalin jogi ismeretek ből ZH van még vizsga. Nálunk beadandó alapján megajánlott jegy.

Viszont a szórótárgyaknál totál ugyanaz a követelmény. Analízis, mechanika, anyagismeret semmivel nem könnyebb.

Szakmai tárgyaknál ugyanazokat a beadandókat kapjuk, mint a nappalisok, ugyanolyan elbírálással.

Max annyi a könnyebbség, hogy mivel főállásban dolgozunk, jobban megengedjük magunknak, hogy egyet-kettőt "kiadjunk".


A vizsgák meg annyira egy szinten vannak, hogy sok esetben együtt vizsgázunk a nappalisokkal, és nem, nincs külön feladatsor!

2020. febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit... Szerintem a nappali könnyebb. Mégpedig pont azért, mert nem vagy teljesen magadra utalva, sokkal több idő van normálisan leadni az anyagot.
2020. febr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

ma 19:01


Ezt azért mondod, mert sose jártál mindkettőre. Én igen. Levelezőn mérnökinfot végeztem, előtte nappalira jártam más szakra. Egyértelműen sokkal gyengébb a színvonal és könnyebb.

2020. febr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5: Akkor ez iskolafüggő. Vagy nem tudom.

Én gépészmérnöknek tanulok, és egyrészt tényleg sok tárgyból együtt vizsgázunk a nappalisokkal, másrészt a munkahelyemen vannak nappalis duális hallgatók ugyanebből a suliból, és szoktunk beszélgetni.

Csak egy példa a sok közül, a gépelemek 2.

A beadandóhoz mi megkaptuk a feladatkiírást, az elmélet zanzásítva le lett adva, számolást csak elméletben vettünk.

A nappalisok a gyakorlati órákon foglalkoztak behatóbban a beadandókkal, illetve mindenféle számításokat gyakoroltak.

A ZH külön volt ugyan, az órarendből adódóan, de totálisan ugyanolyan feladatok voltak, mint a nappalisoknál (ezt egyrészt a duálisosainktól tudom, másrészt a Facebook csoportunkban is vannak nappalisok).

Ugyanazok az elméleti kérdések, a számítások is...

A vizsgán meg teljesen együtt voltunk. Szét sem lettünk ültetve munkarend alapján, ugyanaz volt mindenkinek.


És nagyon sok ilyen tárgyunk volt még.


A másik meg: vannak csoporttársaim, akik nappaliról jöttek át, és totál le voltak döbbenve, mivel azt hitték, levelezőn könnyebb lesz.

2020. febr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Melyik intézménybe jársz?
2020. febr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kecskemét, GAMF
2020. febr. 8. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért ne abból vonjunk már le következtetéseket, hogy mi folyik a GAMF-on, az nappalin is színvonaltalan...
2020. febr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

#9

BME hype 3... 2... 1...

2020. febr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!