Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen tanulok valamit,...

Egyetemen tanulok valamit, miközben más is érdekel, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Elsőéves fizikushallgató vagyok egy MO-i egyetemen. Már középiskolában is sok minden érdekelt, de végül a fizika szak mellett döntöttem. A probléma az, hogy bár imádom azt, amit tanulok hiányérzetem van: fel-feljön a másik vágyam, az, hogy neurobiológus legyek. A kettő elég távol áll sajnos egymástól :/. Nem arról van szó, hogy ne menne az egyetem, mert minden tárgyból 5-öst kaptam, kivéve egyet. Nem arról van szó, hogy ne érdekelne amit tanulok, mert imádom, és a tanuláson felül is szívesen olvasok tanulmányokat, könyveket kiegészítésképpen. Mégis, mikor elképzelem a jövőmet, valahogy mindig elszomorodom, mert úgy érzem, hogy ez az enyhe, de mégis jelentős hiányérzet elkísér majd életem végéig.


Pár szót arról, hogy miért a fizikát választottam:

azért, mert míg a biológia csak egy szelete érdekel (pl a növényekről tanulni nem akartam többet a középiskolai tananyagnál), addig a fizika és a matek úgy ahogy van jó.

Próbálom magam lebeszélni arról, hogy a neurobiológia nem jó, hogy sok a kémia (nem volt a kedvencem a középiskolai kémia), hogy nekem itt a helyem, de fél éve hetente átlagosan egy-két napon azt szeretném, hogy biológiát tanuljak és ne fizikát.

Volt már valaki, aki hasonlót érzett, akár más tárgyakkal?

Mit tanácsolnátok, hogyan nyomjam el ezt az érzés, vagy milyen jövőkoncepciót állítsak fel magamban?


2020. febr. 8. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Nem kell semmit elnyomnod, jelentkezz a másik szakra most és járj párhuzamosan. Sokan csinálnak párhuzamosan két egyetemet, neked is menni fog.
2020. febr. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Tanulj magadtól, látogass be másik szak előadására, vagy akár szemináriumra is, vegyél fel órát a másik szakról, vagy ha az nincs az egyetemeden, akkor intézz egy vendéghallgatást másik egyemen. Vagy ha full hardcore vagy, ahogy első írta, még mindig ott a párhuzamos lehetősége is.
2020. febr. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem azt fogod csinálni amit szeretsz akkor kín szenvedés lesz.
2020. febr. 8. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is ez a problémám, csak én még 12.es vagyok.

A gépész mellett voksolok, mert szeretem a fizikát/matekot, szeretek tervezni, és problémákat megoldani, így végül emellett döntöttem. (Plusz ha meggondolom magam, rengeteg helyre átmehetek! 😊)


Én azt tervezem, h magamtól azért tanulom a többit is, meg ha tudok majd bejárogatok előadásokra is a másik szakokon, és ha nagyon tetszik az is, akkor vagy csinálok majd még egy bsc-t, vagy ha sokkal jobban tetszik, akkor megnézem, h mi kell ahhoz, h mestert tudjak belőle rögtön szerezni.


(Nekem meg egyébként azért szakad egy kicsit a szívem, h nem "tiszta" fizikát fogok tanulni, nem fogok kvantumrészecskékkel foglalkozni, hanem "csak" a newton-i törvényekkel behatárolt fizikát fogom tanulni az egyetemen... de majd beleásom magam önerőből! ;)


Sok sikert a döntéshez!

17/L

2020. febr. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ohhh. Azt, csak hiszed, utolsó, hogy csak Newton lesz. Kemény lesz az a Hőtan ..., áramlástan, és egyéb jellegű tárgyak.


Előbb egy bsc-t végezz el, mielőtt még most tervezgeted, hogy mi-mi legyen utána.


Ja és. Nem fogsz más szaknak az előadásaira bejárni, mert nem lesz rá időd. ;)

2020. febr. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Specializálódhatnál biofizikára, kérdező.
2020. febr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!