Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a tesi nem kell az NKE-re,...

Ha a tesi nem kell az NKE-re, de emelt töri mellett abból is emeltezek, akkor is megkapom a 100 többletpontot?

Figyelt kérdés

Ugye 1 emelt +50 pont. Nem volt kiemelve az szaknál felvin, hogy bármiből is kötelező lenne emeltezni, csak az érettségitárgyak, és a +1 szaktantárgy közül kell 2-t választani (szaktantárgy kötelező), amiből középszinten VAGY emeltszinten érettségit teszek

Tehát úgy döntöttem teszek emelt törit, és közép rendészeti ismereteket. De mivel be szeretném biztosítani magamat egy másik egyetemre is ha esetleg ez nem jönne össze (TE), oda kötelező az emelt tesi. Így úgy döntöttem, hogy a másik faktom tesi lesz, így azt is emelten teszem le, ami a töri mellé szintén +50ponr, tehát 100. Na most, ha az NKE-re nem kérik az emelt tesit, akkor is beleszámítják azt az emelt tesi +50 többletpontot, mert hát az is emelt?



2020. febr. 9. 09:57
 1/4 A kérdező kommentje:
*a szaknál, *pont
2020. febr. 9. 10:01
 2/4 anonim ***** válasza:

arra kapod meg a többletpontot ami az adott egyetemnél számit.

Tehát nem.

2020. febr. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak azt számítják bele amit ők előírnak. Én is az NKE-re akarok menni. Nekem mondjuk kell az emelt magyar+az emelt töri. Ha mindenképp be akarod magadat biztosítani akkor csinálj 3 emeltet. Kissé én is félek attól, hogy hatalmasat fog ugrani a ponthatár a kötelező emelt miatt, és hogy emiatt közel 90%-os emelteket kell csinálnom, hogy egyáltalán bejussak, de tanulok ezerrel.
2020. febr. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Óóóóóóóóóóóóóóóóóóó cukik vagytok.


De neaggodjatok. A színvonal elég alacsony hozzá hogy ne nőjjenek túlságosan a ponthatárok. :D


Utoljára akkor nőttek amikor a keretet csökkentették.

2020. febr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!