Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdinfó vagy műszaki menedzser?

Gazdinfó vagy műszaki menedzser?

Figyelt kérdés
Melyiknek mik az előnyei? Gyenge matekos vagyoky ez is szempont, hogy minél kevesebb legyen. Kivel foglalkozik egy műszaki menedzser és egy gazdaságimformatikus? Melyikkel könnyebb elhelyezkedni? Műszaki menedzsernek mennyi köze van az informatikához?

2020. febr. 10. 20:40
 1/7 A kérdező kommentje:
És nő vagyok. Ezt azért írom,mert aggódom,hogy műszaki menedzserként,ha nő vagyok az hátrány. Szóval véleményeket, tapasztalatokat szeretnék.
2020. febr. 10. 20:46
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Nem említhető egy lapon a két szak. A műszaki menedzser az olyan amikor két szék közé ülsz. Esetleg mesterképzésnek elmegy ha van egy jó BSc-d, bár talán még annak se.


Műszaki menedzser diploma egyáltalán nem megbecsült, a fizetés is alja a többi gazdasági vagy bármely műszaki képzéshez viszonyítva. Az elhelyezkedés pedig elég nehézkes, főleg ha nem pesti vagy.


Ha érdekel a gazdaságinformatika, akkor kérdés nélkül azt ajánlom. Az egyik legtöbbet érő diploma manapság a másik két IT szak után/mellett.

2020. febr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én még csak most végzek és utána egyetem de cégek akik jönnek hozzánk meg amikor mi mentünk hozzájuk azt mondták mert tényleg így van hogy nem hogy hátrányban vagy hanem inkább előnyben.Azt mondják ha a csapat nem csak férfiak vannak akkor teljesen máshogy dolgoznak
2020. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Első, kicsit én is ezt éreztem,hogy ilyen két szék közé ülsz feeling, mert " sokmindenre rálátást ad" de semmihez nem fogok érteni igazán. Viszont elvileg mehetek mesterképzésre utána és gyakorlatiasabb, ami nekem jó. Igazából nem tudom még mindig, de ahogy hallottam, később még lehet sorrendet módosítani.
2020. febr. 12. 23:23
 5/7 A kérdező kommentje:
Illetve még az lenne a kérdésem,hogy melyiknek van több köze az informatikához?
2020. febr. 12. 23:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a gazdinfónak van több köze az infóhoz... Piacképesebb is.
2020. febr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kettes válaszoló!


Talán elvégezted a szakot, hogy ennyire tudod? Én műszaki menedzserként végeztem, egyetem vége felé már főállásban dolgoztam, majd pedig fejvadász cégen keresztül kerültem a jelenlegi munkahelyemhez...mérnöki munkát végzek. Egyik csoporttársam sem panaszkodhat, mindenki jól fizető munkahelyen van.

Kérdező: az egyetemi éveid alatt szerzett tudásod csak egy alap, menedzserként lesz rálátásod több területre is. Ami igazán lényeges, a gyakorlat, az úgyis a munkavégzés alatt tapad rád. Szerintem ez csak előny, mintsem hátrány...

Az valóban igaz, hogy nem lehet egy lapon említeni a gazdinfóval, de ez olyan mintha a turizmust akarnád a joggal párosítani..nem sok értelme van. Mindkét szaknak megvan a maga előnye-hátránya, én csak a műszaki menedzseriről tudok nyilatkozni. Könnyebb mint egy gépészmérnöki szak, viszont én sosem éreztem hogy hátrányban lennék mert menedzserit végeztem, ugyan úgy felvettek egy gépészmérnöki posztra.


Ja, én nő vagyok ;)

2020. febr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!