Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mely könyveket ajánljátok a...

Mely könyveket ajánljátok a kémia ill. bio emelt szintű érettségire való felkészüléshez?

Figyelt kérdés

Kémiai számításokhoz: Ötösöm lesz kémiából c. könyv megfelel?

A kémia elméleti részéhez melyik tankönyvek lennének a legmegfelelőbbek? Ugyanez a kérdés ér a bioval kapcsolatban is.

(jövőre érettségizek, viszont külhoni magyar vagyok, így nem igazán vagyok képben efféle dolgokkal) 17/L



2020. febr. 11. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Biosz: Mozaik 10, 11, 12 (A 11-12 érettségi felkészítő szerintem kevés) Ismétlésnek el lehet olvasni a Nagy Etele-féle jegyzetet.

Kémia: Az Ötösöm lesz az egyszerűbb feladatok begyakorlásához jó. Ezeken KÍVÜL a korábbi érettségiket kell csinálgatni. Elmélethez a Mozaik 11-12 egy kötetes érettségi felkészítője szerintem tökéletes, mellette az évfolyamos kötetek feleslegesek. Ismétlésnek a Villányi féle érettségire felkészítő könyvet ajánlom.

2020. febr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az elsővel, idén érettségizek belőlük és ugyanezekből a könyvekből tanulok.


Kémiára én is megvettem a 11-12-es kötetet, de egyedül készültem tanár nélkül és nekem túl keménynek és töménynek bizonyult, úgyhogy megvettem végül a 9-es és 10-es könyveket is, hogy kicsit jobban átlássam hozzá a dolgokat, de elsőre elég, ha megveszed az összefoglalót, lehet, hogy neked már azzal is könnyen megy majd. :)

2020. febr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor meg is rendelem a könyveket, mindenkinek ment a zöld kezecske☺️🙌🏻
2020. febr. 12. 22:48
 4/4 bbmarta ***** válasza:
85%

A fiam 11.osztályos az Apáczaiban, komplex természettudományi tagozaton. a matekon kívül kémiából készül emelt szintű érettségire. Tudni kell, hogy az országban itt a legerősebb a kémiaoktatás, szóval rengeteg kémiaórájuk volt főleg az első 2 évben ( 5-6 kémiaóra hetente). Ők ebből készülnek: [link]

és [link]

2020. febr. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!