Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mesterképzés Debrecenben vagy...

Mesterképzés Debrecenben vagy Budapest? Többi lent!

Figyelt kérdés

Eddig Budapesten tanultam alapképzésen, és úgy néz ki most végzek nyáron. Szeretnék menni mesterre, és úgy számoltam hogy mindkét helyre felvennének arra a szakra ahová mennék, szóval hogy hová könnyebb bejutni ez most nem szempont.

Tehát itt vagyok már egy pár éve, de eléggé ráuntam hogy ekkora nagy a város, mintha elvesztem volna benne. És felmerült a gondolat, hogy Debrecenben jobb lenne. Mindkét helyen vannak ismerőseim, szóval ez nem lenne gond, amikkel szeretnék foglalkozni arra ott is lenne lehetőségem, és közelebb van az otthonomhoz is. Csak attól félek hogy ott meg még unalmasabb lenne az élet Pest után.


2020. febr. 11. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Én Debrecent pont azert szeretem mert csendesebb, nyugisabb, kevésbé zsúfolt. Alapkepzesem során sokat voltam Pesten, nagyon nem akarok meg ott 2 évet eltölteni, így oda csak utolsó helyre adtam be idén. Debrecen és Szeged meg az első 2 helyen. De ha te ennyire félsz az unalomtól akkor maradj Pesten. Egyetemi bulik pedig amúgy mindenhol vannak.
2020. febr. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
AHOL A CSALADOD VAN
2020. febr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Ha ennyire életunt vagy, akkor Debrecen, csak nyugodtan!

Debrecen egy koszos, ritka egy sz.r hely. Szó szerint a semmi közepén van, se folyó, se hegy, semmi. Szürke panelek, romos épületek mindenhol, egy betondzsungel az egész város, életjel a Nagytemplom környékén kívül sehol sincs. Nincs látnivaló, egy plázán (Fórum) kívül nincs semmi. Tömegközlekedés katasztrófa: vagy jön a busz vagy nem. Itt ne várd, hogy reggeli csúcsidőben 1-2 percenként jön, jó, ha 15-20 percenként. Programok nem igazán szoktak lenni. Ráadásul ha nem Debrecen-környéki vagy, akkor furcsán néznek, igazi falusi gondolkodás is jellemzi arrafelé az embereket. A belvárostól két utcányira már kakaskukorékolások hallhatók, a belváros környékén kertváros van, ami szerintem nem csak Magyarországon, hanem a világon egyedülálló.


Én 1 évet tanultam Debrecenben, aztán menekültem. Szegedre. Szoktam is mondani, hogy sértő Szegedre nézve összehasonlítani a két várost. Nem egy szint! MINDEN SZEMPONTBÓL!!!

2020. febr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen osztom az előző válaszoló véleményét! Nem akarok belekeverni politikát, de egyébként eléggé érdekes, hogy Debrecen mindig "behódolt" a mindenkori kormányoknak. MSZP-s időkben toronymagasan MSZP-s város volt, most Fidesz idején toronymagasan fideszes. Hiába nyaltak be tövig mindig mindenkinek aki kormányozta az országot, ömlött a nyakukba a pénz, városuk nagyon gázul néz ki, egyszerűen katasztrófa! Úgyhogy kérdező, ha ki akarsz tolni magaddal, szeretsz szenvedni és jó dolgodban már nem tudsz mit csinálni, akkor nyugodtan menj Debrecenbe!
2020. febr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

"Debrecen egy koszos, ritka egy sz.r hely."

Én "kicsivel" talán jobban ismerem Debrecent, mint te az egy éved alatt megismerted. A ritka szar hely végülis egy vélemény, az alátámasztásod már nem áll ennyire magabiztos lábakon. Szemetes? Hol? Pesthez viszonítottad te egyáltalán vagy Szegedhez? Szerintem tisztaság van, bár tény hogy forgalmas a belváros.


"Szó szerint a semmi közepén van, se folyó, se hegy, semmi. Szürke panelek, romos épületek mindenhol, egy betondzsungel az egész város..."

Ahaa, szóval azt állítod hogy Debrecenben ne lenne zöldterület? Hmm, érdekes. Hallotál már a Nagyerdőről? Mindenhol csak panelok. Mondd neked valamit hogy Magyarország második legnépesebb városa Pest után? Talán van egy kis tumultus igen. :) Mint bármelyik másik nagyvárosban. Ja, hogy neked egy hegytől vagy folyótól lesz valami érdekes és életteli. Igen, nos mondhatjuk hogy Derecen síkságon fekszik. Tudod itt van ez az Alföld dolog...Amúgy meg Magyarrszágnak két nagy folyója van, A Duna és a Tisza. Bocs már hogy nem csak a mentükön építkeztek.


"Nincs látnivaló, egy plázán (Fórum) kívül nincs semmi. Tömegközlekedés katasztrófa: vagy jön a busz vagy nem."

Sajnálom a benyomásodat, nekem még nem volt problémám a tömegközlekedéssel, talán kellett volna még egy kis idő míg kiismered. Ja, hogy te csak utáltad szívből, és inkább itt hagytad? Nem a város problémája. És értem, szóval szerinted egy plázás kívül nincs semmink. Hűha, mégsem értem. Tuti itt éltél?


"Programok nem igazán szoktak lenni."

Mondd csak, tényleg tuti hogy Debrecenben voltál te egyáltalán?


"...igazi falusi gondolkodás is jellemzi arrafelé az embereket. A belvárostól két utcányira már kakaskukorékolások hallhatók, a belváros környékén kertváros van, ami szerintem nem csak Magyarországon, hanem a világon egyedülálló."

Igen, Debrecen egy vidéki város, nem vagyunk tudod megzavarodva egy kis kakas kukorékolástól. Sőt, örülök neki, hogy sokan tudnak kertesházban élni, úgy mintha falun lennénk, mégis meg van mindenünk ami kell. Hatalmas plázában minden üzlet ott van szinte ami Pesten is, de vannak bevásárlóközpontjaink is több helyen. Most amúgy akkor betondzsungel az egész vagy egy nagy kertváros? Eldönthetnéd. Amúgy meg irigyellek hogy te ekkora világjáró vagy, egyedülállóak vagyunk a világon? Kösz szépen, ez igazából elismerés is lehet.

2020. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Aki szerint Debrecen egy élhető, szép város az nem járt még sok helyen. Én már a beiratkozás napján majdnem sírtam, hogy ez mi? EZ Debrecen? EZ A SZ.R??? Főutcákon végig 10 emeletes panelek, néhol a másik oldalon romos házak és kertes házak (beszarás...) vagy ugyanúgy ronda, szürke panelek! Érdekes, hogy amikor körbemennek drónnal csak a Nagytemplomot és a Főegyetemet mutatják. Nem érdekes ez szerinted?

Szeged belvárosában komplett műemlék-negyed van. Gyönyörű, nem lehet betelni vele! A BELVÁROS KELLŐS KÖZEPÉN HATALMAS PARK (nem a város szélén...khm..Nagyerdő). Főutcákon nem ronda panelek, hanem barokk és szecessziós stílusban épült épületek vannak. Debrecenben még Főtéren is látni ronda kockapanelt, egyszerűen döbbenet! Pont amikor elindult a Nagytemplomtól jobbra, a Cib banknál. Komolyan, kezdtem megérteni a románok miért akarták ennyire Debrecent. Ők amúgy is különlegesen vonzódnak az ócska, ronda, szürke városokhoz. Ez a románok fétise.

Kit érdekel, hogy Debrecen az ország második legnagyobb városa? Olyan, mint egy nagyra nőtt falu. Toronymagasan az ország legrondább városa cím nyertese.

2020. febr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Legalább 12 országban jártam már te kedves, aki sírva fakad Debdrecentől. Magyarországon pedig szinte kivétel nélkül minden megyeszékhelyen. De sajnálom hogy nincs elég szecesszió meg barokk itt neked ahhoz hogy ne akarj öngyilkos lenni. :(
2020. febr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!