Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek lejjebb viszik...

Szerintetek lejjebb viszik idén a ponthatárokat?

Figyelt kérdés
Néztem pár szakot és 400 fölött voltak tavaly a ponthatárok, és én ha fejre állok se tudok annyit összekaparni. Nem vagyok rossz tanuló, tavaly év végén is 4,7 volt az átlagom, plusz van nyelvvizsgám is és emeltezek angolból is de még így se lesz meg 400 pont (m,ellesleg idén is össz visz 2 4esem van) Csak azért kérdem mert ismerősöm tavaly 440-el jelentkezett Debrecenben és idén meg hallotta hogy levitték 360-ra a ponthatárt és hátha a gazdaság tudományi szakokon is visznek le belőle. Ti tudtok valamit? Előre is köszönöm :)

2020. febr. 12. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Nincs olyan, hogy lejjebb viszik, mert a jelentkezők pontszáma alapján állapítják meg a pontokat. Ha egy szakra 70 embert vesznek fel, akkor a 70. felvett személy pontja lesz a ponthatár.

Néhány szakon az előzetesen meghúzott állami ponthatárok csökkentek a tavalyihoz képest, de ez csak azt jelenti, hogy az alatti pontszámmal nem lehet felvenni senkit, de attól még jóval magasabbak is lehetnek ezek a pontok, a jelentkezők pontjai alapján.

2020. febr. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Mert oda nem igazán jelentkeztek most, nem volt népszerű a szak. Ha most is sok jelentkező lesz és ugye a jobbak közül akkor bizony még lehet megy is fentebb. Sokan végeznek előtte valami okj-t is ami növeli még a pontokat is akár +35 ponttal.
2020. febr. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem így működik. Vannak előzetes központi ponthatárok, azokat csökkentették, de az nem azt jelenti, hogy annyi is lesz a ponthatár. Mindössze annyit jelent, hogy annál kevesebbel nem lehet majd államira bekerülni arra a szakra. Pl. éek óta 380 az orvosira az előzetes ponthatár, aztán a tényleges meg 420 felett van jóval.


A többi szaknál meg úgy csinálják, hogy pl. felvehető 100 ember az adott szakra, megnézik a sorbarakott jelentkezőket, hogy a 100.-nak mennyi volt a pontja, és ha felette van a jogszabályi minimumnak+ előzetes határnak, akkor az az érték lesz annak a szaknak a ponthatára.

2020. febr. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Előzetes ponthatárok itt vannak^

Ez nem azt jelenti, hogy ennyi ponttal felvesznek. A jelentkezőktől függ a végső ponthatàr. Nem valószínű semmilyen nagy pontváltozás, inkàbb felfelé mennek gazdasági szakokon mintes lefele.

Bizonyos vidéki egyetemeken esetleg lehet, hogy kevesebb lesz a jelentkező, vagy próbáld meg önköltségesen.

2020. febr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ahham, nekem a tanárom teljesen mást magyarázott de nem tudom mit vártam tőle:) Hát köszönöm szépen, akkor lehet hogy előtte elmegyek egy felsőoktatási szakképzésre vagy okjra és csak utána egyetemre, mert a 400 pontot se fogom elérni sztem mert rajtam kívül biztosan lesznek akiknek sokkal több pontjuk van:)
2020. febr. 12. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!