Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki felvilágosítana engem...

Valaki felvilágosítana engem arról, hogy miként is mennek a dolgok az egyetemen?

Figyelt kérdés

Sajnos nem nagyon van olyan aki értene ehhez, ezért hozzátok fordulok. szeretnék minnél több információt kapni, a beiratkozásról, gólyatáborról, és a mindennapi életről... hogy vannak az órarendek? mik egyáltalán a kreditek?... bármi ami hasznos lehet és eszetekbe jut :)

köszönöm szépen :)


2010. júl. 23. 16:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%
Ez engem is érdekelne. Írjatok le mindent :)
2010. júl. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
ne haragudj, de örülök neki hogy nem egyedül megyek be úgy az ajtón hogy semmiről fogalmam sincs :)
2010. júl. 23. 16:24
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Akkor már hárman vagyunk :D Amúgy az egyetem honlapján megtalálod a legtöbb dolgot, de azért bőven van, ami engem is érdeklene - pl koliba jelentkezés, stb.
2010. júl. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
55%
4en:D
2010. júl. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

:DDD már csak kéne valaki aki nagyon ráér és leírja nekünk


egyébkétn komolyan megnyugodtam hogy nem csak nekem nem mondtak el semmit :D

2010. júl. 23. 16:28
 6/24 anonim ***** válasza:
55%
Én is kíváncsi lennék ezekre a dolgokra:)
2010. júl. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Beíratkozás általában első héten van. Majd küldenek augusztus elején (vagy ki tudja mikor, már nem emlékszem) soksok papírt, amibe le lesz írva, hogy mi mikor lesz , mit kell vinni, hogy kell gólyatáborba jelentkezni, koli jelentkezés stb.

Mjad minden órát, vizsgát vmilyen tanulmányi rendszerben (etr vagy neptun) kell felvenned. Először lehet kicsit bonyolultnak fog tűnni, de majd belejössz.


"Kreditpont (tanulmányi pont): az elismert hallgatói tanulmányi munkaidő mérésére szolgál, egy kredit

harminc óra hallgatói tanulmányi munkaidőt jelent. Megszerzése a tantárgy követelményeinek

legalább elégséges szintű teljesítésével történik. A kreditpont értéke a megszerzett érdemjegytől független."


Minden kurzus ér vmennyi kreditet. Meg van adva, hogy mennyit kell összegyűjtened az évek során.


Tárgyak közül többféle is van:

Vannak a kötelező tárgyak, amelyeket muszáj teljesítened, ha diplomát szeretnél.


Vannak kötelezően választható tárgyak (lehet vhol máshogy nevezik őket). Ezek közül meg van adva, hogy hány kredit értékben kell felvenned tárgyakat. Pl meghirdetnek 5 féle kurzust, akkor nem kell mindent felvenned, hanem kicsit logikáznod kell, hogy mivel lesz meg a szükséges kreditmennyiség.


Bizonyos kreditpont mennyiségért szabadon választható tárgyakat is fel kell majd venned. Nem csak a karod, hanemaz egész egyetem meghirdet ilyen tárgyakat, szóval akár a szakodtól teljesen független kurzus is lehet, ha vmi más érdekel:)


Az órarendet a legtöbb szakon te állítod össze. Persze ez nem azt jelenti, hogy mindent oda pakolsz, ahová szeretnél:D

Az előadások általában egyetlen időpontban vannak, ezeket muszáj felvenned.

De vannak úgynevezett szemináriumok meg gyakorlatok, ahol kisebb csoportokban tanultok. Ezeket több időpontban hirdetik meg, és oda veszed fel ezek közül, ahová szeretnéd (és van hely:D).


Vannak szakok, pl nálunk, orvosin, ahol alapból csoportokra vannak osztva az emberek. Nekünk meg van adva, hogy melyik csoportnak mikor van gyakorlat, nem tudunk válogatni. Max néhány kötelezően válaszható tárgynál van több időpont, azokat lehet variálni.


Érdemes elolvasni majd a tanulmányi és vizsgaszabályzatot, abban sok hasznos infót találtok. (Igaz, nem a leérdekesebb olvasmány:D).

Plusz nálunk minden tantárgynál van követelményrendszer, amelyben lírják, hogy mennyit lehet hiányozni.

Előadásokon általában nincsen katalógus (névsor írás), szóval ha akarsz bemész, ha nem, akkor nem, de a szemináriumok és a gyakorlatok kötelezőek.

(Elvileg az előadások is, csak mint mondtam, ott nem szoktak névsort íratni:D)


Év közben számonkérések, úgynevezett zh-k (zárthelyi dolgozatok) szoktak lenni. (Nálunk ezt demónak -demonstrációnak- nevezik. Csak azért írom le, hátha te is orvosira mész:D).

Ezek tulajdonképpen olyanok, mint egy témazáró, csak nagyobb anyagrészből. Nálunk egy évben tárgyanként kb kettő szokott lenni, de gondolom ez sulinként és szakonként, vmint tárgyanként is változik. Volt amiből nem volt egy se.


A szemeszter (félév) végén pedig vizsgák vannak. Van többféle is, lehet nem pontosan írom le a dolgokat, mert ezeket én sem tudom pontosan, melyik mit jelent:D


Van beszámoló (nálunk a kisebb súlyú tárgyaknál egy sima dolgozat általában), kollokvium (komolyabb tárgyaknál egy féléves anyagból), és szigorlat (itt több félév anyagát, vagy akár több kurzus anyagát kérik számon).

Szigorlat már csak kevés helyen van úgy tudom:)


A szemeszter első felében van a szorgalmi időszak, mikor csak órákra kell járni, illetve év közben vannak zh-k, meg egyes helyeken beadandók (házi dolgozatok).

Utána jön a vizsgaidőszak. Ilyenkor már nincsenek órák, csak vizsgákra kell bejárni.


Huhh...jó sokat írtam:) Ha vmi még eszembe jut, akkor írok:DD

2010. júl. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
aug. elején kapsz majd egy levelet, abban benne van minden. az is, hogy mikor lesz a tábor, és az is, hogy mikor kell beiratkozni. ez általában szeptember első hete, amikor még nincs érdembeli oktatás, sokat variálnak. Beiratkozásnál kapsz egy EHA kódot, amivel majd be tudsz lépni az ETR rendszerben, ahol van tantárgyfelvevő lap, ott bírod összeszedni, az óráidat. aztán ezeket az órákat elkezded látogatni, a többi meg majd jön magától. még valami? :) szívesen válaszolok
2010. júl. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez sulifüggő is. Van, ahol meg van szabva az órarend legalábbis nagyjából és nem veheted fel akárkihez az órákat, van, ahol mindent neked kell megcsinálnod. Írjatok egyetemeket, karokat, szakokat.

Én speciel az elte btk-n vagyok otthon:)

2010. júl. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

hu köszönöm :)

hát ez így most hirtelen még elég zagyva de majdcsak letisztul... az én agyi kapacitásommal már azért diplomát érdemelnék ha ezeket felfognám :D

az a baj annyira nem értek hozzá hogy még krédezni sem tudok, ha eszetekbe jut még valami várjuk az elsőkkel :)

köszönjük szépen!

2010. júl. 23. 16:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!