Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BMe-n sokan buknak? Szerinte...

A BMe-n sokan buknak? Szerintetek számít az, hogy ugyanazt a diplomát ott, vagy kisebb egyetemen szerzem meg?

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Igen és igen.
2011. okt. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, sokan buknak, és igen, pont emiatt számít ha ott szerzel diplomát: ha elvégzel egy ilyen nehéz iskolát, az sokat elárul rólad a leendő munkaadód szemében.
2011. okt. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez szaktól függ.
2011. okt. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

15:51

Pontosan, csak a BME-n buktatnak, máshol egyáltalán nem. Azt mondjuk egyáltalán nem merném feltételezni, hogy nálunk 147 emberből 20 csúszott át ép kettessel az első matematika ZH-n az elsősök közül ebben a félévben, de még azt se, hogy 35 körül a geometrián. Sőt, én azt se merném feltételezni, hogy az első félév mind közül legkönnyebb és csak a második félévben szórják majd ki az embereket.


Szóval igen, szerintem is csak a BME a kőkemény istenkirály, és biztos hogy nem az én egyetemi karom kapott most CEPI európai szintű minősítést mint egyetemi kar egyedül az országban, hanem a BME valamelyik kara.

2011. okt. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem senki nem vitatja el egyetlen egyetem, főiskola érdemeit sem, viszont igen sokat számít, talán a legfontosabb a munkáltatóknak az egyetemhez való hozzáállása. Ez viszont kétségtelenül a bme felé billenti a mérleg nyelvét.

Más kérdés, hogy a bme sem több egy kelet-európai nevesincs egyetemnél nemzetközi összehasonlításban, de az itthoni piacon igenis sokat nyom a neve.

Szerintem ezen kár vitázni, sértődöttségből egymásnak esni, rivalizálni.

Ja, és nem vagyok bme-s.

2011. okt. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A győri egyetem sem rossz (legalábbis építész szaka jó), de sajnos Magyarországon nem a szaktudás számít, hanem hogy melyik egyetemen végeztél. (Lásd: BME - Ybl/SZE, SOTE - SZOTE/DOTE/POTE, ELTE - SZTE/KRE/stb.)


Attól, hogy orrba-szájba buktatnak, még nem lesz jó egyetem.

2011. okt. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, csak nagyon nem tetszik,hogy eddig szinte a legjobb tanuló voltam és most meg épphogy átcsúszok a vizsgákon:( lehet hogy a bme-n a többségnél így van ez vagy ezt csak zsenik tudják elvégezni.
2011. okt. 28. 20:19
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a legtöbb - nem kamu - szakon így van. Bekerülnek elit szakokra úgy, hogy ők voltak középiskolában az ászok, aztán a gyenge középmezőny lesznek, talán ki is buknak. Ez inkább a gimnáziumok és az OH hibája, hogy a szánalmas érettségivel elhitetik a diákokkal, hogy mennyire okosak.
2011. okt. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!