Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 20 éven felüli egyetemisták,...

20 éven felüli egyetemisták, ti hogyan egyeztetitek össze a munkát a tanulással?

Figyelt kérdés

24 évesen kezdeném el, viszont azokon a sok szakon nem indul levelező képzés, amit bejelöltem...


Nem természettudományi/egészségügyi terület, de számos olyan BTK/TTK szakon láttam, hogy többnyire reggeltől 16-19:00ig bent vannak a hét szinte mindennapján.


Részmunkaidős állást meg többnyire tizenéves diákmunkásoknak adnak...24 èvesen pedig állandó munka szüksèges nyilván.


Szóval van köztetek olyan, aki valahogy megoldotta ezt a problémát? Vagy inkább felejtsem el a nappalis képzéseket, mert nem lehet mellettünk rendesen dolgozni?



2020. febr. 15. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem a szüleim támogatnak, ők tartanak el és így nem magamnak kell fedeznem a kiadásaimat, lakhatást és a többit. Viszont én is úgy kezdtem meg az egyetemet nappali tagozaton, hogy akkor én majd azért mellette szeretnék dolgozni is, mert az egy kis tapasztalat, egy kis plusz pénz, több embert is megismerhetek, kapcsolatokra tehetek szert és az majd milyen jó lesz nekem. Na most ez máig nem sikerült... BTK-s vagyok és ahogyan te is írtad, igazából az órarend jelenti a legnagyobb problémát. Nekem eddig az összes félévem úgy nézett ki, hogy hétfőtől péntekig órám volt. Ráadásul mindent rendszert és logikát nélkülözve, a nap minden szakára, szétszórva tudom csak felvenni őket pl. egyik nap bemegyek reggel 8-ra és utána a következő kezdődik mondjuk 14-kor vagy egy másik napon pedig bent vagyok reggel 8-tól délután 6-ig. Ebbe nekem semmi szabadságom nincsen, mert csak azt tudom felvenni, amit meg is hirdetnek és a nagy részükre kötelező is bejárni, szóval így jártam. Emellett azért tanulni is kell, ebben a félévemben pl. egy héten 7 olyan szemináriumom van, amiből minden órára készülnöm kell (olvasni, beadandót írni, előadást készíteni vagy éppen zh-t írunk). Úgyhogy nem sok szabadidőm van, amit munkára tudnék fordítani és ugye ez elve nem is így működik, hogy akkor megyek, amikor szeretnék... Alkalmi munkákat el tudok vállalni, ha úgy adódik és néha tudok korrepetálást is vállalni. Viszont rendszeres munkát, amiből azért keresnék is elég pénzt...azt már nem, mert egyszerűen nem találkoznak a munkáltatók általános követelményei és az én lehetőségeim. Ez nyilván attól is függ azért, hogy hol és mit tanulsz pl. Budapesten azért több a lehetőség, mint egy vidéki egyetemen (pl. talán több rugalmasabb lehetőség van vagy esti, hétvégi munkák). Ugyanakkor azért tényleg nem árt erre odafigyelni, óvatosnak lenni és nem csak erre alapozni, mert nem biztos, hogy sikerül. Én ennek megpróbálnék picit utánajárni, hogy mi a helyzet a választott egyetem választott szakján.
2020. febr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Egyrészt szakfüggő is ez, valahol simán meg tudod csinálni hogy mindennap 2-3 órád legyen, vagy hogy legyen 1-2 szabadnapod. Szerintem úgy érdemes hogy az első pár félévben kitapasztalod hogy mennyire bírod, és aztán belevágni. Ha keresel mondjuk egy gyakornoki pozíciót az járható út lehet, és ez a szakmai fejlődésednek is jót tesz. Nyilván mérnöki vagy orvosi szakok mellett nagy eséllyel nem fogsz dolgozni.
2020. febr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én is a szüleimmel lakom, de nem tehetem meg ennyi idősen, hogy teljesen rájuk támaszkodjak, 27-8 évesen fejezném be az alapszakot...elég érdekesen festenék 0 munkatapasztalattal a piacon közel 30 éves nőként egy BTK BA papírral, ha értitek, mire gondolok


...voltam már 1 évet az ELtE btk-n, és a munkám miatt megpróbáltam ez megbeszélni a tanárral,olyan ellenséges lett, sérthette a büszkeségét gondolom, hogy az ő "fontos" órájáról hiànyozni merészelnék, hogy inkább hagytam és kiiratkozatm...már mint teljesen nekem esett és éreztette, hogy a akkor megbuktat, ha ezt fogom csinàlni...hát...szóval nem egyszerű...hihetetlen, hogy mennyire minimàlis a levelező választék itt egyébkébt :(

2020. febr. 15. 10:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is idősebb egyetemista vagyok.

Nem tudok mellette dolgozni. A család támogat, annyit tudok tenni, hogy itthon tehermentesítem a családot, igyekszem mindent elintézni / rendben tartani, mert ez legalább rugalmas. De emellett csak heti pár óra gyakorlat fér bele, még részmunkaidő sem:(

2020. febr. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Persze, persze, értem. Csak azért írtam le, mert a szüleim támogatása nélkül én tulajdonképpen nem tudnám megoldani, hogy tanuljak ezen a szakon. Mármint, nyilván van diákhitel, de azt biztosan nem venném fel. Dolgozni csak nagyon nagyon keveset tudok és akkor is csak alkalmi munkákat. Az ösztöndíjakkal pedig nagyjából semmire sem mennék. Én szociális alapon nem vagyok rá jogosult, így csak tanulmányi ösztöndíjat kapok (azt is ugye csak a második félévtől kaphattam), ami a megélhetési költségekhez képest nem egy nagy összeg. Legutoljára például 4,7-es kki-ra kaptam 22.000 forintot, amiből kis híján 18.000 el is menne kollégiumra és akkor marad 4000 forint...

Egyébként nálunk sem rugalmasak ezzel kapcsolatban, de ez mondjuk érthető, mert vannak szabályok, tárgyi követelmények és azt be kell tartani. Meg van határozva, hogy pl. egy szemináriumról mindenféle indoklás nélkül hiányozhatok kettő alkalmat és, ha ezen felül hiányzom, akkor megbukok. Aki túllépi a hiányzást azt valóban meg is buktatják, függetlenül attól, hogy mi volt az oka (akár csak elkésett, akár csak beteg volt, mindegy). Nálunk most azt is be szeretnék vezetni, hogy minden előadásunk is legyen katalógusos, mert eddig néhány tanár nem vezetett jelenlétet és szeretnék, ha mindenki megtenné. Ez sajnos ilyen, ja. Viszont az szerintem is elég érdekes, hogy nagyon kevés levelező képzés van, még mesterképzések között is... én most mestereket nézegetek egy ideje, de szinte mind nappalis, ami érdekelne.

2020. febr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Metionin ***** válasza:
Én diákmunkában dolgoztam mellette. Műszakosakat gyárban, legtöbbször éjszaka. Szünetekben, vizsgaidőszakban megnyomtam, 12 és 16 óráztam is hogy legyen pénz ha valami miatt nem tudok dolgozni. Nagyon szűkösen de túléltem. Visszagondolva nem biztos hogy csinálnám még egyszer, lehet hogy inkább diákhitelt vennék fel.
2020. febr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyéni tanrenden gondolkoztál már? A mi egyetemünkön nem adnak munka miatt egyénit, de hallottam már olyat, hogy más egyetemeken járható út ez is. Egy próbát megér szerintem
2020. febr. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak egy olyan munkát kell találni ami rugalmas. Nekem nagyon sok ismerősöm call center operátorként dolgozik és mellette nappalis alapszakon tanul. A hét bármely napján lehet menni dolgozni reggel 8tól este 8ig vgay 10ig már nem is tudom, és egész jól lehet vele keresni, bruttó 2000 óránként, diákszövetkezetnél
2020. febr. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23 évesen kezdtem el egy két éves nappali képzést, egymillió forint megtakarítással, albérletben, úgy, hogy párommal megfelezve a költségeket, hétvégente egy nap munka, tanulmányi ösztöndíj. Másképp nem ment volna.
2020. febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!