Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egyetemisták, tanulók! Hogyan...

Egyetemisták, tanulók! Hogyan egyeztetitek az edzéseket és a tanulást? 22F

Figyelt kérdés
Pár hete elkezdtem testépitéssel foglalkozni hobby szinten,heti 3x,meg futok,bringázok!Néha edzés után annyira elfáradok,hogy nincs erőm leülni még tanulni is,azaz nincs elég akaraterőm!Tudtok adni tanácsokat,hogyan tudnám összehozni mindkettőt?

2014. szept. 12. 23:42
 1/8 aikiboxer ***** válasza:
Anno minden reggel futottam 8 km-t, 8-18-ig egyetem, 18-20-ig karate minden hétköznap, 9-11 tanulás. És vizsgaidőszakban sem hagytam abba a sportolást,
2014. szept. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Edzés után szedj gyors ch-t (mondjuk dextrózt avagy szőlőcukrot). Ha már régebben csinálod akkor szerintem jobban fog, menni a tanulás is, mert javul a vérkeringés.
2014. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az elején nehéz, de ha megszokod könnyebb lesz. Mindenre legyen időd és ne hajtsd túl magad. Aludj eleget, az nagyon fontos.
2014. szept. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2014. szept. 13. 15:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerencsére az "edző" napokon 14:30-kor végzek az egyetemen, így utána nyugodtan megtanulok v megírom a munkáimat és mindig este 6 körül megyek edzeni. Volt olyan, h reggel jártam, de akkor engem is nagyon lefárasztott és egész nap egy nagy nulla voltam, így ezért járok este.
2014. okt. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ez csak kifogás! A kettönek semmi köze egymáshoz, hacsak az nem, hogy ha sportolsz(de semmiképp se vidd túlzásba!!!) jobban kéne fogjon az agyad! A sporttal jobban megmarad a szellemi frissességed! Így minden tananyagot sokkal jobban, könnyebben, simán megeszel! Te leszel az éltanuló, aki nem csak magol, hanem a logikája is fejlődik! Én rájöttem miért nem tudok aludni éjjel és csak pörög az agyam: mert hiába szakítom meg magam napközben..ez csak fizikai fáradtság! Elmarad a szellemi! 40 éves múltam. A sport erőt, kitartást, önbizalmat visz az életetbe!! Nehogymán egy kis matek kifogjon rajtad!?

Próbáld meg úgy, hogy sport után kicsit sétálj, levezetés képpen. Kell az izmoknak ez az elernyedés. Utána zuhanyozz le, pihenj kicsit, figyelj magadra, lazíts! Amikor már úgy érzed megint le tudnál futni egy kört, akkor állj neki a tanulni valónak. Ezek után mi az Neked, simán megérted,megeszed!

Vagy másik lehetőség, szerintem jobb: elöször tanuld meg, amit kell((egy kis torna belefér elötte))(ne magold, értsd meg! Így könnyebben tanulja az agyad.nekem az vállt be, hogy amit pont tanulok, azt leírom, vizualizálva jobban megmarad, ha ua. leírod) szóval elöször tanulj és ha kellőképpen elfáradt az agyad, akkor menj sportolni felfrissítés képpen. Utána pici séta, zuhany...aztán vedd át mégegyszer a tanultakat. Idézd fel mire emlékszel és olvasd át megint. Lehet annyira bele fogsz jönni, hogy nem akarod majd lerakni a tankönyveket:) Hölgyeim és Uraim: Egy új zseni van készülöben!

2015. febr. 1. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

előzőhöz, folyt:


Azt viszont mindenképp meg kell említsem, hogy a testépítés valójában egy elég nagy fizikai stressz!

Elég Neked a bringa, futás, torna!

Hidd el így nagyobb erőd lesz, mint aki kondi terembe jár! A kitartásról nem is beszélve! Ott nagyon észnél kell lenni és szerintem csak több év sport után szabadna elkezdeni, max.!!! Különben csak megszakítod magad! Iszonyat stressz éri a szervezeted és csak attól nö az izom, hogy hegesedik! De képzeld el: ott csak 4x10-es szériák vannak, tehát mita akarsz??? 1.: hogy a barátnöddel az ágyban 4x30mp-t teljesíts, mert ehhez szoksz hozzá és elfáradtál...vagy 2.: a barátnőd vajon szívsebben bújna e ágyba egy művelt, okos férfival, aki csak azért hagyja abba reggel a szexet, mert mennie kell dolgozni!!!???

2015. febr. 1. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
No,ez a válasz ez nagyon tetszik!Megfogadom a tanácsát!Igen a testépítés az nagy stressz a szervezetre...de hiú vagyok,s jól akarok kinézni,ám megfontolom!Szerencsére bringázni,futni imádok!
2015. febr. 1. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!