Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen könyveket olvasnak az...

Milyen könyveket olvasnak az úgymond okosak?

Figyelt kérdés

Elég hülye vagyok és változtatni szeretnék,hogy tanulok, figyelek és olvasok.

Milyen könyvet ajánlotok?

Szép irodalom?


2020. febr. 25. 19:50
 1/8 A kérdező kommentje:
16/L
2020. febr. 25. 19:50
 2/8 A kérdező kommentje:
És 1 hónap 1 könyv,ugye? 😉
2020. febr. 25. 19:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs olyan könyv, amit "az okosak" olvasnának. Mit szeretnél olvasni vagy tanulni konkrétabban?
2020. febr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Talán szókincsemet szeretném nővelni, vagy anélkül megoldani vmit,hogy utána néznék. Segiteni mások próblémáin, saját jó véleményt alkotni. A gondolkodásomon fejleszteni.

Az a gond,hogy van papírom,hogy több mentális próblémám is van.


És ha a memoriám is rossz akkor könyvből nem fogok tanulni, vagy de? Mert mások elolvasnak valamit megjegyzik, vagy nem? Nem tudom hogy megy ez.

2020. febr. 25. 21:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a javaslatom, hogy olvass sokat. Minél többet. Ehhez pedig olyan könyvek kellenek, amelyek olvasmányosak. Mint pl az Éjszakai őrség sorozat, vagy A vének háborúja. Lebilincselő, letehetetlen könyveket szerezz. Vagy mint a Kiéhezettek. Minél többet olvasol, annál jobban fejlődik a szókincsed és a fogalmazásod is.
2020. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Ezek rendkívül tiszteletreméltó gondolatok. Főleg a mai felszínes világban. Akinek ilyen gondolatai vannak, az már nem "elég hülye".

Attól ne féljél, hogy másnak könnyű. Egyszeri elolvasással csak egy pár nyomasztó embernek marad meg a fejében minden (amúgy lehetnek ezek jó fejek, de engem mindig lehangolt az a fajta kijelentés, hogy: ezt már egyszer megtárgyaltuk kilenc hónapja az üzemlátogatáskor :D ). Az ismétlés a tudás jó édes anyukája, de az is kiesik egy pár év alatt, ha nem kap megerősítést.

Ilyen fiatalon inkább csak olvass, jó kedvvel. Amit szeretnél olvasni. Abba is bele kell szokni. Aztán majd időnként valami keményebb jöhet. Ésígytovább.

2020. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na, mire befejeztem, megírták. :D
2020. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

Mindent olvass, ami megtetszik. Aztán majd letisztul. Nekem most kissé cringe, ha belegondolok, miket elolvastam 16 évesen, de kellett ahhoz, hogy letisztuljon bennem, mi tetszik, és most mindent imádok Jókaitól az Isteni színjátékig.

Ha van POKET automata a közeledben, kezdetnek jó, elég értelmiségi olvasmányok vannak benne, rengeteg témában-stílusban-nehézségi szinten (a legutóbbi könyv pl. nem is fikció, de nagyon megfogott, Az analóg bosszúja).

2020. febr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!