Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "könyvmolyok" miért viselked...

A "könyvmolyok" miért viselkednek sokszor lekezelően azokkal, akik nem olvasnak könyveket?

Figyelt kérdés

Szinte soha nem olvasok könyvet, mert egyszerűen időpocsékolásnak tartom, és untatnak is, interneten viszont sok dolgoknak utánaolvasok. A legértelmesebb ismerőseim egyik sem olvasott könyveket.


Leszögezném, nem tartom teljesen feleslegesnek a könyvolvasást, de már marha unalmas a folyamatos nyavalygás amiatt, ahogy nem olvasnak könyveket az emberek (most éppen a rádióban rinyál valaki emiatt). Egyáltalán nem érzem ezt akkora problémának, viszont hihetetlen gúnyosan tudnak reagálni az emberek, ha elmondom, hogy utálok könyvet olvasni.

A poén az, hogy az ilyen "56könyvetolvasokhavonta" emberek között nagyon ritkán találkozom tényleg értelmes, tájékozott embert. A kedvencem az volt, mikor egy fórumon egy magát egyetemi tanárnak mondó ember dicsekedett, és kérkedett a műveltségével, miközben alapvető logikai hibákat vétett.


A másik kedvencem egy 50 körüli könyvmoly nő, aki a közelünkben él, és folyamatosan posztolgatja ki, épp mit olvas és hogy idén milyen könyveket olvasott, közben meg képtelen lefogyni, akárhogy is próbálkozik, mert nem érti, hogy hogy kell kajálni és apavető dolgokkal nincs tisztában.



2019. okt. 15. 09:51
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
79%

Ez ostobaság. A valódi könyvmoly édeskeveset törődik a másik emberrel. Nem nézi le, mert nem is igen érdekli. A könyvmolyok zöme introvertált, fél az emberektől, a maga világában él, gazdag a fantáziája, gazdag a belső világa - ha valaki felé odaforul, aki élő, az általában hozzá hasonló. Az pedig nem nézi le, hanem megérti. Similis simli gaudet - a hasonló a hasonlót vonzza.


Valójában a fordítottja igaz: a könyvmolyokat nagyon sokan szeretik megalázni, elhordani mindennek - mert irigylik őket, de követni nem merik, nem tudják vagy nem akarják.

2019. okt. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
95%
Ps: Akikről te írsz, azok nem könyvmolyok, hanem ún. intellektuális sznobok. Éppen olyan arrogánsak az olvasottságukkal, mint te azzal, hogy soha nem olvasol és ezt roppant büszkén adod elő (holott szégyellni kéne).
2019. okt. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
96%
Én meg azt nem értem hogy aki nem olvas és miért olyan büszkén nagy hanggal adja elő hogy ő UTÁL olvasni. Ez nem olyan dolog amire buszkenek kene lenni. Ha beleszakadsz is aki olvas,az muveltebb,tajekozottabb,jobb a helyesirasa mint annak,aki nem olvas. Olvasni érték és fontos. Ha neten olvasol isneretterjesztő cikkeket,az ugyanúgy hasznos
2019. okt. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

"mint te azzal, hogy soha nem olvasol és ezt roppant büszkén adod elő (holott szégyellni kéne)."


persze, szégyellni kéne :)


mint írtam, az ilyen "szégyen, hogy nem olvasol könyvet" emberek között nem sok értelmessel találkoztam még, az intell. sznob helytálló kifejezés, csak ahogy látom, rád is illik.


de bizonyára elkerülte a figyelmedet, hogy írtam, hogy sok dolognak utánaolvasok interneten, de kíváncsi várom, hogy miért is szégyen, ha valaki nem olvas könyveket.

2019. okt. 15. 10:18
 5/47 anonim ***** válasza:
88%

" A legértelmesebb ismerőseim egyik sem olvasott könyveket."


"A poén az, hogy az ilyen "56könyvetolvasokhavonta" emberek között nagyon ritkán találkozom tényleg értelmes, tájékozott embert."


A poén az, hogy a kérdező még értelmes mondatokat sem tud megfogalmazni, de honnan is kéne ilyesmit tanulni? Talán könyvekből?

2019. okt. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

# 3/4


és most kiről is beszélsz? mert leírtam, hogy interneten sok dolog utánanézek, ergo elég sokat olvasok.

hát már ne haragudj, nem épp azt látom, hogy könyvmolyok annyira műveltek lennének, illetve nem épp hasznos műveltség szvsz, ha tudják egy regény cselekményét, miközben gőzük nincs arról, mik azok a szénhidrátok vagy hogy ráhajthat-e segédmotor kerékpárútra. egyedül talán a szókincsük nagyobb, mint az átlagnak.


de gyanítom, ez is ilyen magyar sajátosság lehet (nyilván a haszontalan lexikális tudásra épülő oktatási rendszer is okozhatja), mert amikor külföldiekkel beszélek, elvétve találok ilyen "x könyvet olvasok, művelt vagyok" embereket, akik kiejteni sem tudnak normálisan egy angol szót. és semmit nem értenek a politikából etc.


# 5/5


"A poén az, hogy a kérdező még értelmes mondatokat sem tud megfogalmazni, de honnan is kéne ilyesmit tanulni? Talán könyvekből?"


a poén az h ragyogóan bemutattad azt a buta, "imádok olvasni" embereket, akikről beszéltem.

semmi gond nincs a fogalmazásommal, sem a helyesírássommal, sztem sok ész nem kell ahhoz, hogy vki rájöjjön, hogy azért gépelek el szavakat, mert gyorsan írok, és mivel délelőtt van, közben dolgozom.

de ez már tényleg csak dedós kötekedés.


egyébként Kis szívem, van olyan hozzászóló, aki nálam lényegesen több hibával ír, csak tudod, én első körben mindig azt feltételezem, hogy telefonról kell írnia/munkahelyen siet - ezért ír gyorsan (főleg ha közben jól fogalmaz és tartalmilag is rendben van, amit ír)


azt hiszem, már most mérleget vonhatunk: beigazolódott a sejtésem: akik sokat ovlasnak, egyáltalán nem biztos, h tájékozottak is (főleg mivel regényeket meg olyanokat ovlasnak, amik nem nyújtanak hasznos tudást), logikát, intelligenciát meg aztán végképp nem lehet regény olvasással szerezni.


persze ez nem az ilyen "x könyvet olvastam idén" és hasonló mondatokra m@szturbáló emberek hibája elsősorban, inkább a borzalmas lexikális tudásra építő oktatásé, ahogy az is, hogy a munkám során megtapasztalom, hogy a (büfé diplomás) sokat olvasó emberek sokszor egy 5 soros ímélt sem tudnak értelmezni, vagy felfogni egy jogszabály jelentését.

2019. okt. 15. 10:47
 7/47 Úgysetudodkivagyok ***** válasza:
84%
Kérdező,te kötekedni jöttél ide?
2019. okt. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
3%
Tesóm ilyen könyvb.u.zi. listát is vezet mit mikor olvasott ki. Többször szóvá tette, menjek könyvtárba és olvassak szèpirodalmat, mert rám férne... én köpni nyelni nem tudtam. Majdnem elküldtem a fe.né.be. csak mert nem szeretek olvasni, még nem jelenti azt, hogy buta vagy tudatlan vagyok. Ami érdekel, annak utána olvasok. Aki valóban szeret, nem dicsekszik vele, nem szól le vele másokat.
2019. okt. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
98%

- Nem a könyvmolyokról írsz, hanem a sznobokról.

- Logikai hibákról írsz, majd utána összemosod az olvasást a fogyással. (???????)

- Nem "nyavalygás", hanem egyszerűen ez egy értékes hobbi lehet (hiszen te is írod, hogy nem felesleges), amire jó volna motiválni az embereket.

2019. okt. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

# 9/9


"- Logikai hibákról írsz, majd utána összemosod az olvasást a fogyással. (???????)"


Nem a fogyással mostam össze, arra céloztam, hogy aki le akar fogyni és tartani a súlyát, annak utána kell olvasni a dolgoknak, értenie kell vmennyire a táplálkozáshoz. Ezért vicces, amikor túlsúlyos könyvmolyok a műveltségükkel kérkednek ( hogy xy regényben hogy hívták a főhős kutyáját), miközben alapvető dolgokkal nincsenek tisztában , ezért képtelenek lefogyni.

tehát a hasznos tudást próbáltam a haszontalannal.



8/9


szépirodalmat :D


a szépirodalomtól senki nem lesz művelt (illetve csak "haszontalan" tudást szed magára), se értelmes. bővül a szókincse, és elgondolkodtatja, szórakoztatja, azt' kész.

kíváncsi vagyok, a tesód szerint miért is fér rád és hogy testvéred mennyire értelmes ember.

2019. okt. 15. 11:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!