Geológia vagy biológia?

Figyelt kérdés
Melyiket éri meg jobban kitanulni? Mind a két szakmával el lehet helyezkedni külföldön? Illetve ami még érdekel a biológián belül az az ökológia és a tengerbiólógia. Ott hogy kell elképzelni, milyen egy terepmunka? Ezekből külföldön mennyi az átlagkereset?

2020. febr. 27. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Eleve külföldön kéne elkezdeni a képzést ha ott akarsz dolgozni...
2020. febr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Olyanoktól várnék választ, akik hasznos infókat tudnak megosztani, illetve van tapasztalatuk ezzel kapcsolatban, mert például azt nyilván én is tudom, hogy a képzést külföldön lenne érdemesebb elkezdeni és nem ez volt a kérdésem!
2020. febr. 27. 19:31
 3/12 anonim ***** válasza:

Mivel teljesen két eltérő terület, honnan kéne tudni téged mi érdekel? Ezt neked kell eldönteni.


Mi akarsz lenni? Kutató? Vagy közalkalmazotti terület? Vagy iparban elhelyezkedni?

2020. febr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 Azért mégse teljesen eltérő terület a kettő, mivel mindegyik természettudomány. És nem kell kitalalni, hogy engem mi érdekel, ugyanis a kérdésemben szó szerint azt irtam:,, ami érdekel a biológián belül". Szoval azért csak leirtam valamit ami konkrétan érdekel és nem neked kell kitalálni. Egyébként még értelmes választ még mindíg nem kaptam.XD
2020. febr. 27. 20:10
 5/12 anonim ***** válasza:

Egy magyar biológust esélytelen, hogy felvegyenek tengerbiológusnak, szóval ezt felejtsd el.


Úgy mehetsz külföldre, ha PhD-zel. Ahhoz meg már itthon komoly kutatási tevékenység kell.


Ezért mondtam többet érne ott kint elkezdeni. A röghözkötés miatt jelentős összegeket kéne visszafizetned amúgy is, ha nem dolgozol itthon minimum 10 évet, MSc*2.

2020. febr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Előző:


Miért esélytelen, hogy egy magyar biológust felvegyenek tengerbiológusnak?

2020. febr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Eleve a tengerbiológus az PhD-s kutató. Van pár külföldi ismerősöm USA-ból (California, San Diego), és Oszországból. Nyilván ott a marine egyetemen végeztek és folytatták a PhDt.


"Ipari tengerbiológust" nem ismerek, de sanszos hogy a magyart veszik fel mondjuk a marine egyetemen végzett helyett 😃


MSc esetleg sanszos.

2020. febr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja és az ok, mert tudtommal Magyarországnak nincs tengere :)


Illetve egy horvát búvárlányt is ismerek még aki marine biologyt végzett. Nyilván ők jól ismerik gyakorlatban is a tengeri és óceáni élővilágot.

2020. febr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez most nekem új, hogy a tengerbiológus PhD-s, bár nem ismerem a tudományterületet, és végül is érthető, hogy megfelelő képzettség szükséges hozzá.
2020. febr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A "melyik éri meg" az KARRIER kérdés!
2020. febr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!