Hogyan legyek IT menedzser?

Figyelt kérdés
IT menedzser szeretnék lenni de nem tudom hogy hogyan tevődik össze, hogy mivel kéne kezdenem és végeznem ,én arra gondoltam hogy középiskolában rendszergazda szakmát tanulni majd Egyetemen gazdálkodást és menedzsmentet tanulni és kész ,és erről szeretném kikérni a véleményeket hogy ez így jó vagy inkább kezdjem programozással és tanuljak informatikát Egyetemen is ? Vagy esetleg ez teljesen más hogy megy ?

2020. márc. 8. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen mindegy, hogy milyen középsuliba mész. Ha meg már IT menedzser a cél, akkor célirányosabb lenne egy gazdaságinformatikus diplomát megszerezni, aztán erre ráhúzni valamilyen üzleti mestert. Persze el lehet helyezkedni ilyen pozícióban egy GM-el is, ha tisztában vagy a technikai oldallal is a szükséges szinten, de egy sima üzleti BSc-vel sokkal rosszabb esélyekkel indulsz. A GM egyébként is egy nagyon általános képzés és illik ráhúzni egy mestert, akármilyen irányba akar menni utána az ember. Meg persze azonnal semmilyen diplomával nem leszel IT menedzser, ahhoz kelleni fog a szükséges szakmai tapasztalat is.
2020. márc. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A rendszergazda tanfolyammal ne pocsékold az időd, érettségi után egyből menj egyetemre. Mondjuk ha van a környékeden egy informatikai és/vagy közgazdasági szakgimnázium, az ellátna némi alappal, az segítségedre lehet. Némely szakgimiben még gazdinfó is van.


Egyetemen a legkézenfekvőbb szak a gazdaságinformatika lenne, de manapság az sem ritka, ha valaki elvégez egy IT és egy gazdasági alapképzést is egyszerre vagy egymás után (majd még később utána MSc az egyikből), ezáltal teljes értékű informatikusok és közgazdászok is lehetnek.


Ezt csak azért írtam le, hogy sok IT project manager-nek ennyi és hasonló végzettségeik vannak xy tapasztalat mellett, szóval készülj arra, hogy nem érdemes megállnod az alapképzés után.

Persze a céljaidnak a gazdinfó alapképzés tökéletesen megfelel, majd az évek elteltével kialakul úgyis a többi.

2020. márc. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!