Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelező tagozaton lévő...

Krómgyűrű kérdése:

Levelező tagozaton lévő egyetemistákhoz szól a kérdésem. Mennyi szabadidőtök van egyetem és munka mellett?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a legtöbb levelező tagozat úgy működik, hogy hétfőtől péntekig dolgoznak, majd péntek délután és szombaton volt az egyetemi tanítás.

Mennyi szabadidő van így a pihenésre, családotokra?


2020. márc. 9. 04:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez gondolom szaktól is függ. Na meg attól, kell-e esetleg valamire szorgalmi időszakon kívül rágyúrnod. Illetve attól is, milyen könnyen tanulsz.

Én gépészmérnöknek tanulok. Ha nem kell a tervező progit nulláról megtanulnod, és megvan a nyelvvizsgád is, akkor a félévek között szabad vagy. Ha még ezekkel is foglalkoznod kell, az elviheti.


Időszakok:

Őszi félév szeptember elején kezdődik, kb december második hetéig a szorgalmi időszak, utána január közepéig vizsgaidőszak.

Tavaszi félév február elejétől, a szorgalmi időszak kb. május második hetéig (idén május 9), utána június közepéig vizsgaidőszak.


Én este hatra érek haza a munkából. Az első két félévben minden este tanultam 10-11-ig, azóta csak a negyedik héttől kb.

A vasárnap délelőttön elmegy a házimunkákra, utána beadandók, tanulás.

Szabadidőm nincs, max félévente egyszer bevállalok valami családi összejövetelt.

2020. márc. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én a gazdaság karon gondolkodtam. Sajnos lecsúsztam a február 15.-ig tartó jelentkezésről, keresztfélévesre pesig nem szeretnék jelentkezni. Maradt az, hogy csinálok még egy OKJ-s szakmát (jelenleg is ezt csinálom), aztán nem hagyom ki a lehetőséget.

Vagy a másik eset, hogy jobb esetben nyárra meg lesz a szakmám, és munka mellett csinálnám a levelezőit gazdaság karon. Így tudnám fizetni.


Ahogy leírtad elég húzósnak hangzik. Én is attól félek, hogy egy maroknyi szabadidőm se lesz ezek alatt.

2020. márc. 9. 17:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol van penteken es szombaton tanitas. En annyira rosszul jartam msc levelezo szakon debreceni egyetemen havonta 1 het van. Ezt a munkahelyem nem tamogatta es kirugtak. Most februarban 2 hetet is menni kellett.

Nezd meg a mostani orarendet annak a szaknak ami tetszik. Ez alapjan dontsd el. En lenyegesen kevesebbett tanulok es keszok mint alapszakon.

2020. márc. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!