Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajz egyetemmel milyen...

Khal kérdése:

Földrajz egyetemmel milyen lehetőségeim vannak a jövőben?

Figyelt kérdés

esetleg a turisztikában , milyen állás lehetőségeim lehetnek ? és hogyan képzeljem el az adott munkát ?

más irány is megfelel nem csak a turisztika , szeretem a földrajzt ezért szeretnék ilyen egyetemre menni , de nem tudom milyen jövőm lehet belőle.



2020. márc. 13. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem túl erősek a lehetőségek.
2020. márc. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha csak nem a földrajztudományok professzora akarsz lenni (ami sok idő, tanulás), akkor gyakorlatilag semmi.
2020. márc. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Turisztikai cégeknél mi a helyzet? oda jó lenne elvégezni egy ilyen egyetemet , legalábbis előny lenne szerintem
2020. márc. 25. 20:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak akkor menj földrajzra / földtudományra, ha van iránta akkora érdeklődésed, hogy utána csak ezzel foglalkozz (például hogy xy tájegység morfológiáját modellezed a terepi munkáid után). Másképp nem éri meg, DSc-s professzorok is mondják. Egyetemi oktató lehet belőled, ha úgy látják, és MSc alatt az MTA-hoz is be lehet jutni egy jó kutatómunkával, de ha a turisztika érdekel, akkor a turizmus szakot választ. Nem leszel geográfusként milliárdos, szóval ez tényleg nagy elhivatottságot kíván.


(Egy ELTE-s geográfus hallgató)

2020. márc. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
turisztika érdekel a legjobban , ezen belül mondták nekem a turisztikai irodákat hogy azon belül dolgozni , viszont nem tudom hogyan képzeljek el egy ilyen állást , szeretek mindent tudni a dolgokról mielőtt belevágnék valamibe.
2020. ápr. 3. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!