Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 4 éves gimnáziumban előről...

4 éves gimnáziumban előről kezdik az első nyelvet?

Figyelt kérdés
8 évig németet tanultam de a jövőben mindenképp angolt szeretnék. Angol kettannyelvube nem vettek fel csak humán gimnáziumba (krúdy győr)Valaki aki odajár meg tudná nekem mondani hogy megy ez? És hány angol illetve német órátok van egy héten? Mindkét nyelvből tudok később felsőfokút tenni a külföldi továbbtanulás érdekében? (németből elég lenne közép)

2020. márc. 16. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
én is 8 évig tanultam németet általánosban, aztán az angolt választottam második a németet első nyelvemnek. Heti 5 német és heti 3 vagy 4 angol órám volt, már nem teljesen emlékszem. Ha később felveszel valamelyikből faktot több lesz természetesen. Nekem mindkettőből van nyelvvizsgám (közép) számomra a német nehezebb ezért abból egy erős középfokon tudok ( ami mind a tanáromnak köszönhető) angolból pedig szinte felsőfokon beszélek (ez inkább a saját szorgalmamnak és az angol nyelv iránt való érdeklődésemnek köszönhető). Szóval ez csak tőled függ és a szorgalmadtól. Mivel olyan csoportba raktak, ahol mindenkinek az angol a második nyelve volt ezért teljesen előlről kezdtük a tanulást és az alapoktól, németből már haladóbb szinten tanultuk az elejétől kezdve
2020. márc. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen csoportbontás van. A leggyengébb csoportban is valószínűleg lesznek olyanok akik már tanultak angolt. De ha szorgalmas vagy, nem probléma a felzárkózás, érdemes nyáron egy kicsit előre készülni.
2020. márc. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én is humán angol-németre járok több éve.

Semmi baj, hogy nem vettek fel kéttanra,nem vagy egyedül, általában a humánon azok vannak, akiket nem vesznek fel kéttannyelvűbe.


Nekem is voltak olyan osztálytársaim (nem túl sok), akik általánosban végig németet tanultak. Beiratkozáskor szintfelmérőt írtok, valószínűleg csak az angolt tanulók, akik általában többségben vannak.

Az angol alapján lesz felosztva a német és a matek csoport is.

Lesz egy haladó angol és egy kezdő angol csoport.

A kezdőbe kerülnek azok is, akik 8 évig angolt tanultak, szóval ők valószínűleg visszafejlődnek, mert mindent előről kezdenek. Te is a kezdőbe kerülsz majd. A németesek számától függ a dolog: ha több kezdő van, akkor mindent előről kezdetek, amivel az angolul már tudók szívnak (unatkozni fognak), ha csak pár ember németes, akkor az angolosok tempójához kell igazodni.


Itt az angol az első nyelv, ha tanultad, ha nem. 9. osztályban 4+1 angol van egy héten. 4 órát az angoltanár tart, 1 órát az idegennyelvi lektor. A lektor anyanyelvű tanár, aki nem tud magyarul.

Heti 4 németed lesz, ahol valószínű, mindent előről kezdhetsz az angolt tanulók miatt. Ha a némettanárod jófej és beszélsz vele, biztos ad külön feladatot és segít a nyelvvizsgás dolgokban. 11. és 12. osztályban heti 5 angol és 3 német. 11.-ben lehet faktokra járni (2 fakt), ami plusz két órát jelentene tantárgyanként.


A tanártól nagyon sok függ. Van olyan nyelvtanár, aki elvárja a nyelvvizsgát, van aki lazábban fogja fel. Valószínűleg az angol nagyobb hangsúlyt fog kapni. Valamelyik ből menni kell, hisz akkora az már az egyetemi felvételi alapkövetelmény e lesz.

Ha a német tanárod ad külön feladatot, akkor talán van esélyed a középfokúra. Az angolt szerintem szeretni fogod, sokkal könnyebb. Általában azok, akik általánosan németet tanultak is angolból mennek középfokúzni, mert egyszerűbb. Az angol középfokúra szerintem jól fel fog készíteni a suli. A németre már nincs garancia, azt meg kell oldanod valahogy. 11.-ben el tudsz menni faktra angolból és németből is ezek biztos segítenek közép/felsőfokú nyelvvizsgát szerezni. Kitartást kívánok, ha van elég szorgalmad, bármi lehetséges. Ha van kérdésed még, írj nyugodtan privátban.

2020. márc. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk előről kezdték. És az a szomorú, hogy sokan 8 év némettanulás után inkább magyarul mutatkoztak be első órán, mert annyira nem ment a német.
2020. márc. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat tényleg nagyon sokat segítettek!
2020. márc. 17. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!