Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megeri elvégezni a könyvvizsgá...

Megeri elvégezni a könyvvizsgálói kepzest?

Figyelt kérdés

Kérlek tudna mesélni valaki, aki elvégezte, hogy szakmailag mennyit adott a képzés?

Köszönöm.


2020. márc. 21. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem végeztem el, de megéri! Nagyon keresett.
2020. máj. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a képzés folyamatban van. Nem egyszerű. Olyannyira nem, hogy több diploma és számtalan egyéb képzés után is mondhatom, hogy eddig messze ez a legnagyobb fa, amibe a fejszémet vágtam. De szerintem meg fogja érni. A szakma még elbírna pár embert, úgy meg pláne, hogy nagyon sok könyvvizsgáló fog a közeljövőben nyugdíjba menni. A követelmények nagyon magasak, a képzés elismert, komoly, értékes végzettséget ad. A Kamara szerint viszont évente kevesebb, mint 10 ember végez.
2021. jún. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mocsok nehéz, de nagyon keresett. Van olyan, hogy 95% körül van a bukási arány a vizsgáikon.
2021. jún. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3. A legtöbb bukás elvileg* a jogon van, ez a bevezető modul, és egyfajta szűrésnek szánják. A második legtöbb bukás adóból van, utána jön a számvitel (nemzetközi és a magyar, ebben a sorrendben). Amikor jogból voltam, 15-en voltunk aznap. Egy vizsgázó kapott közepest, én jelest, a többieket kivágták. Szóval ja, ez sajnos itt sokszor így megy.


*ezek a kamarai infók, de ennek némileg ellentmond, hogy több alkalommal láttam olyat a szerintem legnehezebb modulon (IFRS), hogy az adott alkalomkor csak egy sikeres írásbeli vizsga született vagy egyetlen egy sem. Ráadásul, ha az írásbeli sikerül, de az azt követő szóbeli nem, akkor az írásbelit is meg kell ismételni. Elképzelhető, hogy a Kamara úgy érti, hogy számszerűen miből buknak legtöbben, nem pedig arányában. Jogból értelemszerűen sokkal több vizsgázó van, mint számvitelből, mert egyrészt abból nehezebb felmentést szerezni, másrészt pedig sokan ott, az elején abbahagyják a tanfolyamot.

2021. jún. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a választ.
2021. jún. 26. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!