Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek

A kérdés

Ti hogyan készültök fel emelt biológia/kémia/fizika érettségire?

Ápolónak tanulok, de mégis az orvosira húz a szívem. Viszont ugye itt nincs lehetőség ilyeneket tanulni. Ha valaki a fentiek közül készül valamelyikre és kedvet érez egy kis közös tanulásra azt nagyon szívesen venném ha rám írna. Előre is köszönöm szépen!

22/L

márc. 26. 20:51  Privát üzenet  

A válaszok
Én jelenleg 10-es gimnazista vagyok, de biosz-kémai tagozatos osztályba jöttem, így ezt a két tárgyat kilencedik óta emelt szinten tanulom. Én is orvosira készülök, nagy álmom lenne. Kémiára egyedül nagyon nehéz felkészülnöd, egyrészről a kísérletek miatt, másrészről eléggé bonyolult és hamar kiderül, ha valami nem világos. A bioszhoz sok tanulás kell, az emberek többségének az könnyebben megy. Ha esetleg kérdésed támad, vagy csak beszélni szeretnél nyugodtan írj.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont márc. 26. 21:37 Privát üzenet
Tanteffun nevű felhasználó válasza:

Fizika érettségire nem kell nagyon tanulni, bár szoktak lenni ilyen random hulyeseg kerdesek pl. h tudni kell, hogy milyen bolygok vannak, de a pontok tobbsege iq bol megkaphato lazan

biosz erettsegin iq bol egy olyan 80%ot lehet tolni, de szerintem afölött mar kell tanulni is. Az a gond evvel, h csomo ilyen dolog van h novenyek meg ilyenek amik zoldek meg nonek de ezt nem eleg tudni. Brr.

kemiabol nem mentem, arrol nem tudok mit mondani

A válasz 4%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont márc. 26. 22:46 Privát üzenet
Szerintem IQ-ból csak az tud, aki benne van a témában...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont márc. 29. 14:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Megnéztem a kérdéseket, azért jó kis IQ-nak kell ahhoz lennie hogy mondjuk tudjuk a prizmának a fogalmát :D

# 4/9Időpont márc. 29. 14:16 Privát üzenet

De lol ez nem emelt szintű fizikatudás hanem általános műveltség... És nem arra kapod a pontot, h tudod e mi az hogy prizma...

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont márc. 29. 14:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Most egy példát mondtam, de egyébként erre kapod, 2019-es emelt fizika érettségi nézd meg nyugodtan a megoldókulcsot ;) Van amugy emelt fizika érettségid? (gondolom a válasz az lesz hogy jaj hát hogyne lenne van 3 mindegyik 150 meg 200% lett xd)

/nem a kérdésre adtál választ/

# 6/9Időpont márc. 29. 18:21 Privát üzenet

csak egy van es csak 100%os

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont márc. 29. 18:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Gratulálok, megtapsolhatod magad.

# 8/9Időpont márc. 29. 20:28 Privát üzenet

😊

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont márc. 29. 21:02 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Biológia, kémia és fizika érettségi nélkül bekerülhetek a Semmelweis Egyetemre a mentőtiszt szakra?
Sok kémia, kevès biológia, kevés fizika - milyen szak?
Felvi.hu-n a kémia, fizika, biológia és természetismeret tanári szakok után mit jelent zárójelben a természettudományi gyakorlatok megnevezés? Van olyan tárgy is?
Matek-fizika szakosból lehet vegyész?
Milyen szakon lenne érdemes továbbtanulnom, ha a úgy általában tudományok érdekelnek?
Milyen az SZTE Gyakorló Gimnáziumban a biológia-fizika-kémia szak?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Tanulási lehetőségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!