Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állami egyetemistaként milyen...

Állami egyetemistaként milyen lehetőségeim vannak támogatások vagy segély felvételére? Bőv lent.

Figyelt kérdés
Felvételt nyertem szegedre, anyám egyedüli keresetéből élünk jelenleg. Az érdekelne, milyen támogatásokat, segélyeket tudnék igénybe venni, hogy könnyebb legyen?
2010. júl. 26. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szociális ösztöndíj

Tanulmányi ösztöndíj (második félévtől)

Van vmi rendkívüli segély is, legalábbis a mi karunkon. De azt csak nagyon indokolt esetben adják egy alkalommal.

Kapni fogsz ingyen bérletet is, tankönyvtámogatást félévente (6500 v. 7000 forintot azt hiszem).

Plusz mi első félévben kaptunk karácsonykor 21 ezer forintot (mert akkor még nincs tanulmányi ösztöndíj, így szétosztottak vmennyi pénzt).

2010. júl. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Plusz az önkormányzatnál (azt hiszem a lakhelyeden, nem a Szegedin) lehet igényelni Bursa Hungaricát. Nézz utána.

2010. júl. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És melyik karon vagy? Engem az TTIK mérnök infóra vettek fel
2010. júl. 26. 17:52
 4/4 anonim ***** válasza:

ÁOK-n vagyok:) De szerintem ezek a többire is érvényesek.

Tankönyvtámogatást, bérletet mindenki kap. Tesóm TTK-s, nekik is volt ilyen egyszeri karácsonyi "zsebpénz":)Tanulmányi meg szociális is van mindenhol. Max az a rendkívüli dolog nincs, de az meg amúgy sem rendszeres, és tényleg csak indokolt esetben adják (pl. haláleset).

De esetleg a kar honlapján érdemes nézelődni, ott biztos találsz vmi infót:)

2010. júl. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!