Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudom hogy nagyon különböző...

Tudom hogy nagyon különböző irányok, de mégis melyikkel lehet jobban elhelyezkedni, melyik válhatna jobban hasznomra? (BSC)

Figyelt kérdés
BSC ELTE GTI gazdmen, vagy OE mérnökinfó? Nagyon különbözőek, tudom, de most az nemrég alakult GTI ről nagyon jókat hallok. Viszont a mérnökinfó is érdekel, mivel infós fakton voltam gimiben (prog,hálózatok). Gazdmen azthiszem azért tetszene, mert úgy érzem az életben tudni kell használni a pénzt, az meg jó alapokat adna. Nem tudom melyiket válasszam, viszont utána fixen akarok menni mesterképzésre, akár külföldre is. E tények fényében tudna javasolni nekem valamit? Tudom hogy nekem kell eldöntenem, de tényleg nagyon nehéz.
2020. ápr. 3. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem egy informatikai alapozással még akkor is jobban jársz hosszútávon, ha később tanácsadó vagy vállalati menedzser szeretnél lenni. Én vállalati stratégián dolgozom, és a kollégáim fele informatikus, a másik felük pedig gazdmenes. Azt látom, hogy ez utóbbiak utólag próbálják pótolni az informatikai alapokat, mivel ez egyre fontosabb. Arról nem beszélve, hogy gazdmenből túlképzés van, a felvevőpiac meg véges; informatikusból meg szinte végtelenek az elhelyezkedési lehetőségek. Szerintem alapjak tolj be egy mérnökinfót vagy gazdinfót, utána meg majd meglátod, mi érdekel. Mérnökként bármikor végezhetsz egy MBA-t és lehet belőled jó menedzser.
2020. ápr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

"Gazdmen azthiszem azért tetszene, mert úgy érzem az életben tudni kell használni a pénzt"


Szerintem ennyi alapján nem érdemes döntened mellette. Ha szerinted ezeket tanulnád azon a szakon, akkor nagyon unni fogod magad.

Mérnökinfóval és a többi IT-s szakkal meg egyszerűen nem tudsz mellé lőni. Sokkal egyszerűbb utólag felvenni/megtanulni a gazdálkodást, mint közgazdászként neki állni az infónak.

De ha bizonytalan vagy, a gazdinfó lenne a számodra a legtökéletesebb szerintem.

2020. ápr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes válaszokat:) mindketten mondtátok a gazdinfót, ő nem hátrányból indul egy mérnökinfóssal szemben? Mármint a mérnökinfónak nem nagyobb a "presztízse"? Biztonság kedvéért azért én is megjelöltem egy gazdinfót, de azt a Pannonon. Így ránézve a tantervükre, eléggé különbözőek, mérnökinfón természetesen a fizikán kívül c# van, majd ott az ERP, Big Data,üzleti intelligencia stb, gazdinfón meg java, folyamatbányászat,ERP,data science, mobilprog,info biztonság,adattárházak.
2020. ápr. 3. 23:57
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Ha kifejezetten szoftvermérnök szeretnél lenni, akkor jobb egy mérnökinfó vagy proginfó, mivel ezek mélyebben tanulják a rendszertervezés stb. részét. Gyakorlati szempontból egyébként ugyanúgy lehetsz programozó egy gazdinfós diplomával is, mivel programozni úgyis otthon tanul meg kb mindenki könyvekből meg internetről. De általában véve az erre specializálódott szakok nyilván mélyebb tudást adnak. Ha presztízsre mész, meg arra, hogy minél erősebb képesítést szerezz, akkor nézd meg a programozó informatikus vagy mérnökinformatikus képzéseket.
2020. ápr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
Teljesen mindegy melyik IT-s szakra mész. Kutya se nézi. A lényeg, hogy legyen egy BSc-d, hogy a három közül melyik, nem fognak különbséget tenni ha érted a munkakört amire jelentkeztél.
2020. ápr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!