Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a szakokról, melyik lenne a legjobb választás, ami elvégezhető és megéri is?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én jelenleg egy gyakorló ápoló OKJ képzésen vagyok, ez az első évem ugyan, de jövőre mindenképp jelentkezni szeretnék egyetemre, mert tavaly kicsit elszúrtam.

Ápoló szakra semmiképp sem szeretnék menni, annak ellenére, hogy gyakorlaton már belerázódtam, más formában szeretnék az eü.-ben dolgozni.

Van pár opció, ami érdekelne, csak nem tudom, hogy melyik lenne a legjobb választás.

A népegészségügyi ellenőr, a gyógytornász, az orvosi diagnosztikai analitikus, a dietetikus, vagy legvégső esetben a védőnő.

Az analitikusnál láttam, hogy sok a fizika és a kémia, és igazából én középiskolából egyikből sem álltam valami fényesen. De érdekel maga a szak, és el tudnám magam képzelni a jövőben, mint RTG-s. Csak attól tartok, hogy nem tudnám teljesíteni, leginkább a kémia miatt.

Gyógytornász is nagyon szívesen lennék, csak ott nem tudom mennyire nehéz az anatómia. Ugyan van nekem most anatómia, és szerintem nem is állok belőle olyan rosszul, mert stabil 4-es vagyok, mégis tartok tőle.

Az ellenőrről nagyjából mindent tudok, és már tavaly is szerettem volna ide jelentkezni, csak valami folytán elfelejtettem megjelölni (tudom, béna vagyok), illetve ismerős is lenne ezen a területen, aki a későbbiekben tudna segíteni elhelyezkedni.

Igazából a dietetikusról semmit sem tudok, de ez is szóba jöhetne akár.

Egyébként, azt még hozzátenném, hogy mindezt Debrecenben.

A védőnő meg csak egy sokadik opció, csupán azért, ha a többi nem jönne össze, meg azért, mert az itthon helyben van (Nyíregyháza) és nem kellene messzire mennem.

Aki tanul(t) ezen területen valamelyikén, vagy akár tud róla valamit, tudna nekem mesélni, segíteni?



2020. ápr. 5. 00:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyógytornász szakon az elsődleget buktató tárgy az anatómia élaettan főképp az izomtan.


dietetikus szakról a könnyebbik része,hogy megtanulsz főzni. Ami nehéz és van bőségesen. kémia, élelmiszerkémia,kolloidika, élelmiszer -gyártástan és ismeret. Anatómia-élettan-kórtan. Aztán jönnek csak a szak tárgyak. Szép hivatás,de a diploma után is folyamatosan képezned kell magad. Debrecen ebben a képzésben fiatal kevés a tapasztalat nagy tudású tanár inkább Bp vagy Pécs

2020. ápr. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a gyógytornász a legszimpatikusabb, és lenne előnyöd az anatómiában szerintem a mostani képzésed miatt (nyilván nem fogsz mindent tudni, de többet, mint az, akinek a nulláról kell kezdenie). Analitikus tényleg sok kémiát tanul, de az ellenőrnél sem kikerülhetetlen. Ha tényleg érdekel a szak, szerintem szánj egy fél, egy évet arra, hogy bepótold a gimis anyagot, járj akár magántanárhoz is, ha megengedheted magadnak, és úgy jelentkezz. Sokkal jobb, ha nem kell az alapokkal kínlódnod az egyetemen.

A védőnőit sztem nem érdemes úgy csinálni, hogy nem érdekel igazán, csak közel van. Ez nem bántás, csak úgy látom, nincs hozzá komoly motivációd.

Dietetikusokból túlképzés van, nehéz elhelyezkedni.

2020. ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én az analitikus képzésről tudok mesélni.

Első félévben ami nagyon húzós, az a kémia, anatómia és a fizika.

De megnyugtatlak, sok olyan ember van, aki 0 kémia és fizikával rendelkezett, mégis átment kémiából és fizikából is. De amúgy kellő szorgalommal minden teljesíthető.

Ami nagyon rossz az az órarend. Nagyon be vagyunk táblázva.

Elhelyezkedes szempontjabol szerintem ez a legeselyesebb a felsoroltak kozul.


A kepalkoto specializacion a kepalkotas alpajai targy lesz nehez, mert abban sok a fizika, az anatómia és az élettan fontos.

2020. ápr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia gyógytornászként, az első évben is lesz gyógytornászos tárgyat, ahogy az első írta a dietetikusnál. Anat-élettan-kórélattan tipikus húzó, sok helyen pl a funkcionális anatómiát, jobban kérik mint mondjuk ÁOK-on..Utána mozgázsvizsgálat, mozgáselemz erre a tárgyra épül és ezek a legtöbb kredites tárgyaid, sokan buknak és esnek ki már csak a funkc.anat miatt. És ez csak az első év, ugyanúgy minden ilyen szaknak megvan a maga nehézsége, elhivatottság kell hozzá ha tényleg akarod
2020. ápr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!