Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A deltoid szimmetriaátlóval...

A deltoid szimmetriaátlóval szemközti szögei egyenlők? Nem értem. Mi a szimmetria átló, mitől különb, mint egy sima átló?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 8. 18:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Valaki eltudná magyarázni mi a szimmetria átló? Hiába nézegetem az alakzatot.. nem értem.
2020. ápr. 8. 18:56
 2/4 anonim ***** válasza:
A szimmetriaátló szimmetriatengelyként működik, így a szögek kénytelenek egyenlőek lenni. A sima átló egyszerűen egy szakasz két nem szomszédos csúcs között.
2020. ápr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fogj egy kis tükröt és tedd az átlóihoz. A szimmetria tengelyt nevezik tükör tengelynek is, nem véletlenül.
2020. ápr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A deltoid tükrös arra az egyenesre, ami tartalmazza a szimmetriaátlót.

[link]

Kérdés, melyik definíciót használjátok. Ha az a definíció, hogy: Az egyik átlójára tükrös négyszög, akkor a tükrözés egybevágósági transzformáció, így a ne szimmetriaátlón levő szögek egyenlők.

A másik definíció az, hogy két-két, egymással szomszédos oldala egyenlő. A cikkben levő ábrákon a két egyelő szárú háromszög közös alapja a BD átló. Az egyik háromszög az ABD, a másik a CBD. Az egyenlő szárú háromszögek alapján levő szögei egyenlőek. Ezek konvex esetben összeadódnak, konkáv esetben az egyikből kivonódik a másik, mindkét oldalon. Így lesz a B-nél és a D-nél levő szög egyenlő.

2020. ápr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!