Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik villamosmérnöki szakirá...

Melyik villamosmérnöki szakirány a legjobb? Többi lent

Figyelt kérdés

Automatizálási,

Infokommunikációs technológiák,

Információ-technológiai rendszerek,

Mikroelektronika és technológia,

Műszer-automatika,

Villamos-energetika


Ezekben melyik mit csinál és melyik keres a legtöbbet és melyiket érdemes valasztani?



2020. ápr. 10. 02:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik erdekel az a legjobb
2020. ápr. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
35%
Bár én gépész vagyok, de szerintem azt válaszd amelyik a legkönnyebb. A munkáltatókat általában nem érdekli a szakirány, illetve annak az esélye, hogy a kedvenc területeden fogsz elhelyezkedni nem túl nagy.
2020. ápr. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
"általában nem érdekli a szakirány..." Lehet, hogy gépészmérnökségben ez így van, villamosban nem annyira. Pár éve volt itt egy kérdés, ő gépest tanulva akart diploma után átmenni energiásba, e kettő csak valamivel közelebb van egymáshoz, mint a fent felsoroltak az energiához (legalább az energia hajtja a gépet :D ), és mégis összeírtam neki kb. 10 fogalmat, aminek mindegyike felfogható témakörnek, tankönyvnek, illetve egy vagy több féléves tárgynak. Ezek mindegyikétől abszolút szűz jelöltnek (mert ezekkel inkább nem úgy van, hogy a többi szakirányban a 10-ből azért van három-négy, hanem úgy, hogy egy se!) gyakorlatilag akkora betanulási idő kéne, mint az egyetem az alapozó tárgyak kivételével, hát ezt kevés munkáltató fogja vállalni. És még az sem biztos, hogy lesz affinitása/hajlama/kedve hozzá, hiszen előzők értelmében Makó-Jeruzsálem.
2020. ápr. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!